لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۵۷

گزارش ها حاکی است که سازمان مجاهدین خلق گردهمايی «بزرگی» را در روز جمعه ششم تیرماه در «ویلپنت» در حومه شهر پاريس، برگزار کرده است. در همین حال دولت فرانسه نیز اقدام های اين گروه را محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسوشيتدپرس، رومين نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، با انتقاد از اين گروه مخالف نظام حاکم بر ايران، مجاهدين خلق را به دليل آنچه او «‪آرمان های غيردموکراتيک و خشونت آميز‬»، «ماهيت فرقه ای» و «راه اندازی کارزارهايی شدید تبليغاتی برای نفوذ و ارائه اطلاعات گمراه کننده» توصيف کرد، مورد انتقاد قرار داده است.

به نوشته اسوشيتدپرس استفاده از چنين لحن و القابی توسط دولت فرانسه در مورد این گروه اپوزيسيون بي سابقه است.

طبق این گزارش روز جمعه، ششم تيرماه، ده ها هزار تن در حمايت از اين گروه مستقر در فرانسه راهپيمايی کردند، در ميان شرکت کنندگان دراین گردهمایی، شماری از مقام های رسمی سابق دولت ايالات متحده آمريکا و ژنرال های سابق اين کشور نيز حضور داشتند.

مريم رجوی، يکی از دو رهبر اصلی مجاهدين خلق، در واکنش به انتقاد دولت فرانسه انتقاد از مجاهدين را «هديه ای برای مُلاهای حاکم بر ايران» توصيف کرد.

برنارد کوشنر، وزير خارجه پيشين فرانسه نيز در اظهار نظری اعلام کرد که از بيانيه دولت فرانسه «شرمگين» است.

پیشتر مریم رجوی در گفت وگو با فاکس نیوز از تجمع روز جمعه به عنوان فراخوانی برای تغییر رژیم در ایران یاد کرده و گفته بود، اطمینان دارد که دیکتاتوری مذهبی در ایران سرنگون خواهد شد.

در حدود سه هزار نفر از اعضای این گروه هم اینک در اردوگاهی در نزدیکی بغداد نگهداری می شوند. این در حالی است با توجه به درگیری ها اخیر در عراق، سازمان مجاهدين درباره سلامت اعضای خود در اين کشور ابراز نگرانی کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG