لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۰۴

با تأیید آژانس، تحریم‌های هسته‌ای ایران برچیده شد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شامگاه شنبه ۲۶ دی ماه اعلام کرد که ایران همه گام‌ها برای آغاز اجرای برجام را برداشته است، و این ترتیب چارچوب‌های پیش‌بینی شده در مورد رفع تحریم‌های هسته‌ای ایران اجرایی شد.


۰۴:۳۳ ۲۷.۱۰.۱۳۹۴

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از نهایی شدن اجرای برجام در صفحه فیس بوک خود نوشته است:«دوستان سلام، با حمایت و مقاومت شما برجام اجرایی شد و تحریم ها رفع گردید.
حال نوبت همه ماست که با بهترین بهره برداری از شرایط جدید، همدل و همزبان برای ساختن فردایی بهتر تلاش کنیم. شاد و سربلند باشید »

۰۳:۲۳ ۲۷.۱۰.۱۳۹۴

گزارش ها حاکی است که محمد جواد ظریف و اعضای هیات مذاکره کننده ایران، وین را به مقصد تهران ترک کرده اند.

۰۳:۰۳ ۲۷.۱۰.۱۳۹۴

مقامات آمریکایی گفته‌اند که هواپیمای حامل چهار آمریکایی‌ زندانی آزاد شده، هنوز ایران را ترک نکرده است. اما ماتیو ترویتیک، دانشجوی آمریکایی توانسته از ایران خارج شود.

۰۲:۱۴ ۲۷.۱۰.۱۳۹۴

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که با برداشته شدن تحریمها، «ملت ایران به حق خود رسیده است.»

به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی گفته است: جمهوری اسلامی ایران با همت عالی خود و پشتوانه ملت و درایت رهبرش و حمایت رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید توانست به حق خود برسد و امروز شاهد برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه هستیم.

وی اضافه کرده است:« ایران سرافرازانه در جامعه بین المللی ظاهر شده و ما فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای خود را در جهت منافع ملی ادامه خواهیم داد.»

بیشتر

XS
SM
MD
LG