لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۴۹

تيم ملی واليبال ايران با برتری ۳-۰ مقابل روسيه، ششمين پيروزی‌اش در ليگ جهانی ۲۰۱۵ را کسب کرد و ۱۸ امتيازی شد.

ايران در هر سه گيم اين بازی با نتيجه مشابه ۲۵ بر ۲۱ برنده شد و حالا برای افزايش اميدهای صعود به مرحله نهايی، منتظر تعيين نتيجه بازی لهستان و آمريکاست.

پيش از برگزاری بازی لهستان و آمريکا، تيم آمريکا با ۲۳ امتياز در صدر است. لهستان هم ۲۰ امتياز اندوخته.

شهرام محمودی، سعيد معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی ميرزاجانپور و ميلاد عبادی‌پور مقابل روسيه در ترکيب اصلی به ميدان رفتند. مهدی مرندی هم مثل بازيهای پيشين به عنوان ليبرو بازی کرد.

روسيه در اين بازی به خاطر مصدوميت، ميخائيلف را در اختيار نداشت. او در بازی اين دو تيم در شهر قازان، بهترين بازيکن تيمش بود.

ديميتری موزرسکی از بلندقامت‌ترين بازيکنان دنيا در اين بازی به عنوان يار پشت خط زن، تيمش را همراهی می‌کرد. گرچه وربوف ليبروی روس‌ها در ترکيب نبود و روس‌ها باز هم با وجود تغيير سرمربی، شکست ديگری را متحمل شدند.

شهرام محمودی ستاره زمين در اين بازی بود و بارها دفاع بلندقامت روسيه را تسليم کرد. او ۱۶ امتياز گرفت. سرگئی ساوين از روسيه با ۱۲ امتياز، برترين بازيکن روسيه معرفی شد.

از اين ديدار مانند بازيهای قبلی استقبال نشد و صندلی‌های خالی ديده می‌شد. مازيار فلاحی برای اجرا به سالن دعوت شده بود و آهنگ "ليلا" را اجرا کرد.

بين گيم دوم و سوم که ۱۰ دقيقه استراحت است، مسئولان سازمان ليگ تصميم گرفتند جام قهرمانی تيم‌های اول تا سوم ليگ را اهدا کنند. اين مراسم بدون اطلاع قبلی به انجام رسيد.

خبرگزاری فارس نوشته اهدای جام به سرپرست تيم‌های پيکان، شهرداری اروميه و پيکان در اوج بی نظمی برگزار شد. هيچکدام از بازيکنان و کادرفنی اين تيم‌ها نيز حضور نداشتند!

پس از قهرمانی پيکان در ليگ برتر، به دليل درگيری ماموران و تماشاگران، مراسم جشن قهرمانی برگزار نشده بود.

سعيد معروف در نشست مطبوعاتی بعد از بازی گفت: "يکی از روزهای خوبمان را پشت سر گذاشتيم. از دريافت‌ کننده‌های تيم‌مان تشکر می‌کنم چون با دريافت‌های خوب به ما کمک کردند. روسيه خوب سرويس می‌زند ولی ما آنقدر خوب کار کرديم که دچار مشکل شدند و توانستيم برنده شويم."

آندری آشچف هم گفت: "نتوانستيم بازی خوبی انجام دهيم و به اشتباهات خودمان باختيم. بابت اين نتيجه از هوادارانمان عذرخواهی می‌کنيم."

اسلوبودان کواچ درباره اينکه دليل احتمالی عدم صعود را چه می‌داند، به خبرنگاران گفت: فقط يک قدم مهم مقابل لهستان را خوب بر نداشتيم اما فوق العاده خوب بوديم. روز اول مشخص نبود کدام تيم در رده آخر قرار می‌گيرد. يک تيم تازه به قدرت رسيده در جهان هستيم و هر روز تلاش می‌کنيم که در همين سطح بمانيم.

کواچ تأکيد کرد: "آيا درک می‌کنيد پيروزی مقابل قهرمان جهان، قهرمان المپيک و قهرمان سال قبل ليگ جهانی را؟ ما اين کيفيت را داشتيم."

از گروه نخست ليگ جهانی، برزيل در بازی خانگی با ايتاليا به برتری ۳-۰ رسيد. اين تيم که ميزبان دور نهايی هم خواهد بود، با ۲۷ امتياز در جايگاه اول قرار گرفته. صربستان ۱۹ امتياز دارد و ايتاليا با ۱۴ امتياز در رده سوم ايستاده. استراليا با سه امتياز آخر است.

بلغارستان، فرانسه، بلژيک، مونته‌نگرو و مصر نيز پيشتاز گروه‌های بعدی هستند.

XS
SM
MD
LG