لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۸:۰۷

مدیر کل اتباع خارجی ایرانشهر توسط سپاه بازداشت شد


محمد مرزیه

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوجستان روز دوشنبه ۲۵ آبان گفته است که مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان ایرانشهر، توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مرزیه گفته است:« مدیر اتباع شهرستان ایرانشهر توسط سازمان اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده است.»

وی در خصوص اتهام این مقام وزارت کشور گفته است: «مدیر اتباع ایرانشهر در قبال صدور مجوز برای اتباع بیگانه وجه مطالبه می‌نموده و پرونده وی در مرحله تحقیقات و در حال پیگیری است.»

اداره اتباع خارجی از زیر مجموعه های وزارت کشور محسوب می شود.

در حالی محمد مرزیه٬ خبر بازداشت مدیرکل اتباع خارجی شهرستان ایرانشهر را مطرح کرده که وی روز گذشته نیز از بازداشت قائم مقام منطقه آزاد تجاری صنعتی «چابهار» و پنج نفر دیگر به اتهام «اختلاس» خبر داده بود.

به گزارش سایت رسمی دادستانی سیستان و بلوچستان این افراد هفته گذشته با «هماهنگی مقامات قضایی» بازداشت شده اند.

آقای مرزیه اتهام بازداشت شدگان را «اختلاس»، «ارتشاء» و «زمین خواری» عنوان کرده و افزوده پرونده این افراد در حال «جمع بندی کامل» است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اظهار نظر بیشتر در این مورد را به روزهای آینده موکول کرده است.

تیر ماه امسال نیز دادستان زاهدان از بازداشت مدیر کل گمرک چابهار به اتهام «اختلاس»، «رشوه» و «قاچاق کالا» خبر داده و گفته بود پلیس نیز در بخشی از این تخلف‌ها نقش داشته است.

وی افزوده بود «متهم اصلی پرونده گمرک چابهار مدیرکل گمرک آن حوزه است که بعد از شش ماه بازداشت موقت در یک مقطع و دو ماه بازداشت موقت در مقطع دیگر٬ با قرار وثیقه سنگینی آزاد شده است.»

محمد مرزیه همچنین از شناسایی و توقیف همه اموال این متهم خبر داده و گفته بود: «در این پرونده یک نفر دیگر به عنوان متهم وجود دارد که بعد از تکمیل مستندات وی نیز دستگیر خواهد شد.»

اعلام خبر بازداشت شش نفر در رابطه با پرونده فساد مالی چابهار در شرایطی صورت گرفته که مسئولان محلی از بازداشت شش عضو شورای شهر «مرند» در استان آذربایجان شرقی خبر دادهاند.

در پرونده «فساد مالی» شهرداری «مرند» آنطور که رسانه‌ها اعلام کرده اند تاکنون ۲۰ نفر بازداشت شده اند.

خبرگزاریهای ایران روز دوشنبه (۲۵ آبان) نیز از بازداشت دو عضو شهر «ایذه» در استان خوزستان خبر داده‌اند.

ایرنا و خبرگزاری فارس نوشته اند که اتهام این افراد اعلام نشده و پرونده آن‌ها از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.

فساد در جمهوری اسلامی آنطور که برخی نمایندگان مجلس گفته اند «سیستماتیک» شده و برخی از نهادهای نظارتی هم به نسبتی دچار آن شده اند.

XS
SM
MD
LG