لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۲۶

درگیری نیروهای سپاه و پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان در اشنویه 


سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کردستان ایران و فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران روز چهارشنبه ۲۶ خرداد از درگیری در مناطق روستایی شهرستان اشنویه در شمال غرب ایران خبر داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،محمد پاکپور گفته است: «دو تیم تروریستی وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب که برای خرابکاری و انجام اقدامات تروریستی قصد عبور از منطقه مرزی اشنویه به داخل کشور را داشتند در تور شناسایی نیروی‌های اطلاعاتی و عملیاتی رزمندگان غیور قرارگاه حمزه نیروی زمینی سپاه قرار گرفتند.»

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین اضافه کرده است: پس چند ساعت درگیری، نیروهای سپاه« تعدادی»از این افراد مسلح راکشته اند.

در همین حال یک منبع مطلع حزب دمکرات کردستان ایران در گفت وگو با رادیو فردا وقوع درگیری بین نیروهای این حزب و سپاه رادر منطقه اشنویه تایید کرده است.

به گزارش «کوردستان میدیا» سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کردستان ایران نیز گفته است،یکی از تیم‌های پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران در شهرستان اشنویه در مابین روستاهای «سرگیز و قره‌سقل» که در میان مردم درحال انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی بودند، مورد هجوم نیروهای سپاه پاسداران رژیم قرار گرفته و درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات و نیروهای سپاه پاسداران رژیم روی داده است.»

این سخنگو همچنین اضافه کرده است، «شمار تلفات» نیروهای سپاه درحال افزایش است و کشته‌ها و زخمی‌شدگان این درگیری به «بیمارستان اشنویه منتقل» شده اند و مقام های دولتی «رفت و آمد شهروندان به بیمارستان را ممنوع» اعلام کرده اند.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات می گوید، این درگیری ادامه دارد.

در حالی سپاه پاسداران می گوید، تعدادی از افراد مسلح را کشته است که حزب دمکرات نیز گفته است که تلفاتی را به طرف مقابل وارد کرده است.

حزب دمکرات کردستان و محمد پاکپور اشاره‌ای به تلفات نیروهای خود در این درگیری نکرده اند.

طی ماه‌های اخیر گزارش هایی درخصوص درگیری بین نیروهای سپاه و پژاک در این منطقه نیز منتشر شده است.

نیروی زمینی سپاه پاسداران روز دوشنبه در بیانیه‌ای از کشته شدن پنج عضو گروه پژاک و ازجمله«فرمانده منطقه‌ای» این گروه، در درگیری‌های شمال غرب ایران خبر داده بود.

از حزب حیات آزاد کردستان٬ یا پژاک به عنوان شاخه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در ایران نام برده می شود، اما برخی از اعضای گفته اند که با پ‌ک‌ک ارتباط تشکیلاتی ندارند.

منطقه مرزی اشنویه هم‌مرز با کشور عراق است و همه ساله گزارش‌هایی مبنی بر بروز برخی درگیری‌های مسلحانه درمنطقه مرزی غربی ایران منتشر می‌شود.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG