لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۰:۳۴

افزایش شمار کشته‌های سپاه پاسداران در سوریه


گفته می شود، امیر حسین هیودی نخستین پاسدار دزفولی است که در سوریه کشته شده است.
گفته می شود، امیر حسین هیودی نخستین پاسدار دزفولی است که در سوریه کشته شده است.

گزارش رسانه‌های ایران حاکی است، با کشته شدن یک پاسدار از شهرستان دزفول شمار کشته‌های ایرانی عملیات اخیر در سوریه به ۳۹ نفر رسیده است. گزارش ها حاکی است که کمیل کهنسال، سرتیپ سپاه پاسداران نیز در نزدیکی لاذقیه مجروح شده است.

به گزارش روز جمعه ۱۵ آبان خبرآنلاین، امیر حسین هیودی، از پاسداران شهرستان دزفول در استان خوزستان در حین ماموریت مستشاری در نزدیکی حلب در سوریه کشته شده است.

طبق این گزارش قرار است اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کشته شدن وی در سوریه به زودی منتشر شود.

رسانه‌های ایران می‌گویند، امیر حسین هیودی نخستین پاسدار دزفولی است که در سوریه کشته شده است.

در همین زمینه، «تسنیم» گزارش داده است که از آغاز جنگ در سوریه، ۲۱ پاسدار خوزستانی در سوریه کشته شده‌اند.

گفته می شود امیر حسین هیودی نخستین پاسدار دزفولی است که در سوریه کشته شده است.
گفته می شود امیر حسین هیودی نخستین پاسدار دزفولی است که در سوریه کشته شده است.

​در همین حال گزارش‌ها حاکی است که کمیل کهنسال، ‌ سرتیپ سپاه پاسداران که از وی به عنوان یکی از فرماندهان «شاخص لشکر ۲۵ ویژه کربلا» یاد شده، در لاذقیه سوریه مجروح شده و به ایران منتقل شده است.

به گزارش «تابناک» کمیل کهنسال در یکی از مناطق حومه لاذقیه سوریه به همراه راننده‌اش در اثر انفجار بمب کنار جاده‌ای از ناحیه سر، گردن و کمر زخمی شده است.

وب‌سایت خبری مشرق روز جمعه، ۱۵ آبان، گزارش داد، تعداد تلفات نیروهای سپاه در سوریه از «ابتدای عملیات محرم» به ۳۸ نفر رسیده است.

پیش‌تر رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که دست کم دو هزار نیروی ایرانی در کنار نیروهای ارتش سوریه و حزب الله لبنان و با پشتیبانی هوایی روسیه در عملیات تازه در اطراف حلب شرکت دارند. اما ایران پیش‌تر حضور نیروهای خود را در درگیری رد کرده و گفته بود، این نیرو‌ها نقش مستشاری دارند.

اما حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه دوشنبه چهارم آبان ماه در خصوص افزایش تلفات نیروهای ایرانی در سوریه گفت: افزایش تعدادکشته‌های «مدافع حرم به دلیل این است که از چند ماه قبل که نظام سوریه به کمک ما بازسازی ارتش را در دستور کار قرار داد و درخواست کمک مستشاری عمیق‌تر از ایران کرد، طبیعتاً نیازمند توسعه آموزش‌ها بود. سطح حضور ما از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافت.»

با آغاز عملیات تازه نیروهای دولتی سوریه با همراهی حزب الله لبنان و نیروهای ایران، تا کنون تعدادی از فرماندهان سپاه در سوریه کشته شده‌اند از جمله حسین همدانی، یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که خبر کشته شدن وی ۱۷ مهرماه سال جاری منتشر شد.

در همین حال، با تشدید درگیری‌ها در سوریه گزارش‌های متعددی از کشته شدن تعدادی از اتباع افغان ساکن ایران در این درگیری‌ها منتشر شده است.

XS
SM
MD
LG