لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۳:۰۸

شهردار زنجان به همراه شهردار منطقه سه این شهر بازداشت شدند


حسن مظفری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان روز دوشنبه گفته است، به دنبال مرگ یک کودک شش ساله، شهردار زنجان به همراه شهردار منطقه سه این شهر بازداشت شدند.

به گزارش «میزان»، خبرگزاری قوه قضاییه، این کودک در یک چاه ایجاد شده که حفاظ و درپوش نداشت، سقوط کرده و به علت خفگی جان سپرده است.

این گزارش می‌افزاید، به دنبال مرگ این کودک، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان در محل حادثه حاضر شده از نزدیک از محل حادثه بازدید و شهردار زنجان، شهردار منطقه سه و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری را احضار کرده است.

دادستان استان زنجان با اشاره به نارضایتی شهروندان منطقه از عملکرد شهرداری زنجان گفته است: «طی تحقیقات به‌عمل آمده و با توجه به عدم انجام نظامات دولتی و عدم نظارت مناسب و کوتاهی انجام شده از سوی مسئولان شهرداری طی دستور قضایی، شهردار زنجان به همراه شهردار منطقه سه تحت نظر قرار گرفته و بررسی و تحقیقات قضایی بعدی در حال انجام است که به محض تکمیل تحقیقات گزارش نهایی اعلام خواهد شد.»

در همین حال، محمد مرادی، مسئول روابط عمومی شهرداری زنجان، با تایید این خبر به ایرنا گفته است: «به علت فوت این کودک، شهردار زنجان به عنوان مقصر برای پاره‌ای توضیحات بازداشت شد.»

وی اضافه کرده است: «چاهی که کودک در درون آن سقوط کرد، اینکه حفاظ داشت و آن را برداشته‌اند یا از ابتدا حفاظ نداشته است، روشن نیست.»

با این حال دادستانی زنجان اعلام کرده است:« با قاطعیت و بدون هیچگونه اغماضی با مسببین حادثه برخورد قانونی خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG