لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۵۷

دیوید راکفلر، میلیاردر آمریکایی درگذشت


دیوید راکفلر، میلیاردر آمریکایی

دیوید راکفلر، میلیاردر آمریکایی در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت.

به گزارش رویترز، دیوید راکفلر که در طول دوران حیات بیش از دو میلیارد دلار از ثروت شخصی‌اش را صرف کارهای انسان دوستانه کرده بود،روز دوشنبه اول فروردین در حال خواب در خانه‌اش در ایالت نیویورک درگذشت.

دیوید راکفلر آخرین نوه زنده جان دی راکفلر سرمایه‌دار افسانه‌ای و بنیانگذار شرکت نفتی استاندارد بود. خانواده راکفلر در طول بیش از نیم قرن حضور در سیاست و بانکداری آمریکا، نقشی مهم در شکل‌گیری سیاست‌های اقتصادی داخلی و همینطور روابط خارجی آمریکا داشته‌اند.

دیوید راکفلر در سال‌های بین ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۱ ریاست بانک آمریکایی چیس منهتن را به عهده داشت. چپگرهای آمریکایی بر این عقیده‌اند که قدرت و نفوذ این بانک در سیاست‌های خارجی آمریکا در کشورهای مثل شیلی و ایران نقش داشته است. البته محافظه‌ کارهای سنتی و راست‌گراهای آمریکا هم به دلیل تجارت راکفلر با چین و روسیه در زمان جنگ سرد، دلخوشی از فعالیت‌های وی نداشتند.

به گزارش مجله فوربز، ثروت دیوید راکفلر در زمان مرگ ۳.۳ میلیارد دلار تخمین بوده‌است. سخنگوی خانواده راکفلر در بیانیه‌ای که به مناسب مرگ وی منتشر شد، اعلام کرد که بیش از ۲ میلیارد دلار از ثروت خانوادگی راکفر به موزه‌ هنرهای معاصر نیویورک و دانشگاه راکفلر اعطا شده است.

همسر وی، پگی، در سال ۱۹۹۶ در گذشت. از این زوج شش فرزند و ده نوه باقی مانده است.

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG