لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۳

سخنرانی ملانیا ترامپ در مراسم اهدای جایزه «بین‌المللی زنان شجاع»


ملانیا ترامپ به همراه مالبوگو ملولفه از بوتسوانا

ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه در مراسم اهدا جایزه «بین‌المللی زنان شجاع» در وزارت امورخارجه آمریکا سخنرانی کرده است.

در این مراسم به ۱۳ زن از کشورهای؛ بنگلادش، بوتسوانا، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، عراق، نیجر، پاپوآ گینه نو، پرو، سریلانکا، سوریه، ترکیه، ویتنام و یمن جایزه «بین‌المللی زنان شجاع» اهدا شد.

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید، جایزه بین المللی زنان شجاع از طرف این وزارت خانه به زنانی اهدا می شود که راهبری، شجاعت و قدرتی استثنایی در اقدام برای بهبود زندگی دیگران از خود نشان دهند.

خانم ملانیا ترامپ روز چهارشنبه ضمن ستودن این زنان به عنوان «قهرمانان واقعی»گفته است: این زنان در خط مقدم نبرد علیه بی‌عدالتی مبارزه می کردند.

به گزارش وب سایت کاخ سفید، همسر رئیس جمهوری آمریکا گفته است: این افتخار بزرگی برای من است که در کنار این زنان شگفت انگیز قرار بگیرم. هرکدام از این زنان که امروز جایزه دریافت کردند، توانسته اند برای بهتر کردن دنیا بر موانع باور نکردنی غلبه کنند.

خانم ملانیا ترامپ در ادامه گفته است: به عنوان زن، ما می بایست در کنار یکدیگر به اقدامات فردی و جمعی شجاعانه برای امن کردن جهان ادامه بدهیم. همانطور که همه می دانیم، هرگاه زنان محو بشوند، همه جهان نیز با آنها محو خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرده است: ما باید به همراه یکدیگر به تلاش‌ها برای توانمند سازی جنسیتی ادامه بدهیم و به همه افراد از هر نژاد و قومیت احترام بگذاریم و این را به یاد داشته باشیم که همه ما در کنار یکدیگر انسان هستیم از یک نژادیم و هر کدام از ما یک استعداد منحصر به فرد دارد که با جهان به اشتراک می گذارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، اهدا جایزه «بین المللی زنان شجاع» از سال ۲۰۰۷ اغاز شده است و تاکنون بیش از صد زن از بیش از ۶۰ کشور جهان آن را دریافت کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG