لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۱۵

ده‌ها کشته در سانحه هواپیمای مسافربری در روسیه


عکس آرشیو

مقام‌های دولتی روسیه می‌گویند، یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی «فلای دبی» روز شنبه ۲۹ اسفند به هنگام فرود در فرودگاه «روستوف نادانو» در جنوب این کشور سقوط کرده است.

خبرگزاری تاس به نقل از یک مقام‌ دولتی اعلام کرده است که کلیه سرنشینان این هواپیما کشته شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این هواپیما با ۵۵ مسافر و هفت خدمه از دبی عازم «روستوف نادانو» بود.

به گزارش رویترز، وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه نیز اعلام کرده است که در این سانحه تمام ۶۲ سرنشین این هواپیمای بوئینگ کشته شده‌اند.

رسانه‌های روسی اعلام کرده‌اند که این هواپیما در نزدیکی باند فرودگاه سقوط کرده است.

دو فرضیه اصلی؛ «نقص فنی یا خطای خلبان»

هنوز علت سقوط این هواپیما به طور رسمی اعلام نشده، اما گزارش اویه برخی از رسانه‌های محلی، حاکی از آن بود که علت سقوط این هواپیما فقدان دید کافی بوده است.

با این حال خبرگزاری اینترفکس به نقل از یک منبع در سرویس اضطراری روسیه تأکید کرده که تروریستی بودن از دلایل احتمالی این سانحه نیست.

این خبرگزاری همچنین به گفته‌های یک عضو کمیته بررسی سانحه اشاره کرده که خطای خلبان یا نقص فنی، محتمل‌ترین دلایل سقوط این هواپیما هستند.

اوکسانا کووریژنایا، به این خبرگزاری گفته است که «در حال حاضر دو فرضیه اصلی در دست بررسی است؛ خطای خلبان در برقراری ارتباط متأثر از شرایط بد آب و هوایی، یا نقص فنی».

مقام‌های بوئینگ می‌گویند، از گزارش ها در خصوص سقوط این هواپیما اگاه هستند.

در عین حال گزارش خبرگزاری تاس حاکی است که کارشناسانی از امارات، آمریکا و فرانسه برای همکاری، به کمیته بررسی سانحه خواهند پیوست.

به گزارش «سی ان ان» این هواپیما در ساعت سه و ۵۰ دقیقه بامداد روز شنبه سقوط کرده است.

در همین حال گزارش‌هایی در خصوص بروز آتش سوزی یا قوع انفجار در این هواپیما منتشر شده است. ولی هنوز مقام‌های روسیه این گزارش‌ها را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

گفته می‌شود کلیه پرواز‌ها به این شهر به نقاط دیگر هدایت شده‌اند. رسانه‌های روسیه همچنین گزارش داده اند که نزدیک به ۱۰۰ امدادگر در محل سانحه حاضر شده‌اند.

XS
SM
MD
LG