لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۳

ترامپ قتل دو مرد را با چاقو در «پورتلند» محکوم کرد


دونالد ترامپ می گوید، قربانیان حادثه پورتلند در برابر نفرت و عدم بردباری به پا خواسته بودند.

دونالدترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه قتل دو مرد را که تلاش می کردند مانع مزاحمت یک مرد برای یک دختر محجبه و دوستش در قطار بشوند، محکوم کرده است.

به گزارش رویترز، جرمی جوزف کریستیان جمعه سعی داشت تا برای دو دختر، که یکی از آنها حجاب بر سر داشته‌، ایجاد مزاحمت کند. اما سه مرد کوشیدند تا از این کار او جلوگیری کنند که دو نفر از آنها توسط فرد مهاجم به قتل رسیدند.

ریکی جان بست ۵۳ ساله، و تالیسین مردین نمکای مچه، ۲۳ ساله، در این حادثه در پورتلند در ایالت اورگان به قتل رسیدند و نفر سوم هم اکنون در بیمارستان بستری است.

دونالد ترامپ در پیامی در توییتر خود نوشته است: حمله خشونت بار در پورتلند در روز جمعه غیر قابل قبول است.

رییس جمهوری آمریکا اضافه کرده است: قربانیان در برابر نفرت و عدم بردباری به پا خواسته بودند.

رویترز می گوید، پیشتر شورای روابط آمریکایی - اسلامی از دونالد ترامپ خواسته بود که ضمن محکوم کردن این حمله، به افزایش «اسلام هراسی» در کشور واکنش نشان دهد.

طبق این گزارش، جرمی جوزف کریستیان، ۳۵ ساله، روز سه شنبه در دادگاه حاضر خواهد شد.

رویترز می گوید، شاهدان عینی گفته اند، فرد مهاجم به این دو دختر فحاشی کرده و جملات نژاد پرستانه و ضد اسلامی بکار می برد.

ستینی مگنوم،که با دوست محجبه خود سفر می کرد، نیز اظهار داشت: فرد مهاجم به ما گفت به عربستان سعودی برگردید و شما نباید اینجا باشید. او به ما گفت شما هیچ ارزشی ندارید و باید خودتان را بکشید.

وی اضافه کرده است: اما یکی از این سه مرد به فرد مهاجم گفت شما حق ندارید با این خانم‌ها این گونه حرف بزنید.

ستینی مگنوم در ادامه گفته است: باید از کسانی که جانشان را برای ما از دست دادند تشکر کنم. کسانی که حتی ما را نمی شناختند.

رویترز می گوید، تا ظهر روز دوشنبه ۴۲۰ هزار کمک‌های مردمی برای دو قربانی این حادثه جمع اوری شده است. همزمان برای مردی که در این حادثه زخمی شده نیز ۱۷۵ هزار دلار جمع آوری شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG