لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۱

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا، روز جمعه گفته است، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک،به خواست خوداز فهرست پیشنهادی برای کابینه آینده کنار کشیده است.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفته است: رودی جولیانی، فردی با استعدادهای فوق العاده و شخصی میهن پرست است. من همیشه سپاسگزار فداکاری‌های شبانه روزی او پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی و همچنین مشاوره های خردمندانه او هستم.

آقای ترامپ در بیانیه خود تصریح کرده است: او همچنان یک دوست نزدیکم خواهد بود و در شرایط مقتضی از او مشورت خواهم گرفت. من همچنان تصورم این است که او یک جایگاه مهم در دولت در آینده خواهد داشت.

با این حال تیم مشورتی تشکیل کابینه دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که رودی جولیانی همچنان معاون ریاست این تیم را برعهده خواهدداشت.

به گزارش فاکس نیوز، رودی جولیانی نیز گفته است:از نظرشخصی، همچنان مشتاق حمایت از رییس جمهوری منتخب در صورت لزم و به طور شایسته هستم.

پیشتر گزارش‌ها در خصوص حضور رودی جولیانی در کابینه دولت ترامپ منتشر شده بود. در برخی از گزارش‌هااز رودی جولیانی به عنوان یکی از شانس‌های اصلی پست وزارت امور خارجه آمریکا یاد می شد.

تیم مشورتی تشکیل کابینه دونالد ترامپ از همان روزنخست پس از پیروزی آقای ترامپ کار خود را برای معرفی کابینه آینده آغاز کرده است و تاکنون شماری از اعضای احتمالی دولت آینده معرفی شده اند.

یکی از پست‌های کلیدی در دولت آینده دونالد ترامپ وزارت خارجه است که هنوز فردی برای آن معرفی نشده است.

رسانه‌ها تا کنون گمانه زنی‌های متعددی در این زمینه ارائه کرده اند.

وال استریت جورنال روز جمعه گزارش داده است که رکس تیلرسون، مدیرعامل شرکت اکسون، در صدر فهرست نامزدهای پیشنهادی برای وزارت امور خارجه قرار گرفته است.

میت رامنی، سیاستمدار سرشناس حزب جمهوری‌خواه که در سال ۲۰۱۲ در انتخابات در مقابل باراک اوباما شکست خورد، یکی از دیگر افرادی است که گفته می شود از شانس بالایی برای وزارت امور خارجه امریکا برخوردار است.

آقای رامنی تاکنون دو باره با دونالد ترامپ ملاقات کرده است.

این در حالی است که مطرح‌شدن نام آقای رامنی برای پست وزارت خارجه، که از مهم‌ترین مقام‌های دولتی پس از ریاست‌جمهوری آمریکا به شمار می‌رود، با واکنش‌هایی در حلقه هواداران و نزدیکان رئیس‌جمهوری منتخب نیز روبه‌رو شده‌است. موضوعی که بر می‌گردد به رقابت‌های انتخاباتی و انتقادهای تند رامنی از نامزد حزب خود. برای نمونه کیلان کانوی، مدیر ستاد ترامپ، پیشتر گفته بود انتخاب رامنی ممکن است به واکنش شدید شماری از هواداران رئیس‌جمهوری منتخب بیانجامد.

در همین علاوه بر میت رامنی ، از افرادی مانند باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا- و ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس، رئیس پیشین سازمان سی‌آی‌ای به عنوان دیگر افراد پیشنهادی برای وزارت خارجه آمریکا یاد می شود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG