لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۴۶

آمریکا، روسیه را به حمله سایبری به سایت‌های سیاسی‎ متهم کرد


دولت آمریکا روز جمعه رسما دولت روسیه را متهم کرده که در راستای تاثیر گذاشتن بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور به سایت‌های نهادها و گروه‌های سیاسی حمله سایبری کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امنیت داخلی و سازمان اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه‌ای مشترک گفته اند که مطمئن هستند که دولت روسیه در هک ایمیل شهروندان و نهادهای آمریکایی نقش داشته است.

این بیانیه تصریح کرده است، با توجه به ابعاد و حساسیت تلاش برای انجام این حملات سایبری، تنها با مجوز مقام‌های بلندپایه روسیه چنین حملاتی امکانپذیر است.

وزارت امنیت داخلی و سازمان اطلاعات ملی آمریکا از نهادهای دولتی و محلی خواسته اند در خصوص حملات سایبری هشیار باشند و در این زمینه از این دو نهاد کمک بگیرند.

در آستانه برگزاری گردهمایی ملی حزب دمکرات در اوایل مردادماه سال جاری در فیلادلفیا برای معرفی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ، وب‌سایت ویکی‌لیس دست به انتشار پیام‌های تلفنی ضبط‌ شده‌ای زد که ظاهرا از سیستم‌های ذخیره داده‌ها و اطلاعات این حزب هک شده‌اند.

دبی واسرمن شولتز، رئیس کمیته ملی حزب، به دلیل افشاگری ویکی‌لیکس از سمت خود کناره‌گیری کرد.

افشاگری وب‌سایت ویکی‌لیکس در بخش دیگری حاکی از آن بود که در ایمیل‌های رد و بدل شده میان برخی اعضای این کمیته، آنها در تلاش بودند از باورهای فکری برنی سندرز، در جریان رقابت‌های درون‌حزبی میان او و هیلاری کلینتون، علیه آقای سندرز استفاده کنند.

این در حالی است که پیشتر سخنگوی کاخ کرملین دو بار هرگونه دخالت روسیه در قضیه هک‌ ای‌میل‌های حزب دمکرات را تکذیب کرده است. ین سخنگو گفته بود که این اتهام‌ها «نمونه روشنی از استفاده از احساسات ضدروسی برای مقاصد انتخاباتی در ایالات متحده است».

در همین زمینه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا پنجم مرداد ماه با اشاره به اینکه هکرهای روسی به اطلاعات دولتی و خصوصی آن کشور دستبرد زده‌اند، و نیز ستایش دونالد ترامپ از ولادیمیر پوتین، این احتمال را مطرح کرده‌است که مسکو در تلاش برای دخالت در انتخابات پیش‌روی آمریکا است.

XS
SM
MD
LG