لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۳۰

دبیر کل سازمان ملل: خشونت علیه زنان مانعی جدی برای توسعه پایدار است


بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد

بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد،روز جمعه درپیامی به مناسبت۲۵ نوامبر ، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان،گفته است: خشونت علیه زنان و دختران نه تنها نقض حقوق بشر که « مانعی جدی» بر سر راه توسعه پایدار است.

به گزارش وب سایت رسمی سازمان ملل متحد آقای بان کی مون خواستار اقدامات معنی دار و واقعی برای جلوگیری از بروز چنین خشونت هایی شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه در پیام خود تصریح کرده است: «خشونت علیه زنان باعث تحمیل هزینه‌هایی سنگین بر خانواده‌ها، جامعه و اقتصاد می شود».

وی با اشاره به هزینه‌های اقتصادی خشونت علیه زنان گفته است: خشونت علیه زنان «درد و رنج بسیار برای آنهابه همراه خواهد داشت و آنان را همچنین از حق ایفای نقش فعال اجتماعی محروم می کند.»

بان کی مون تصریح کرده است: جهان قادر نیست هزینه چنین اقداماتی را بپردازد. زنان و دختران نیزنمی توانند چنین هزینه‌ای را تحمل کنند و نباید متحمل چنین هزینه‌ای بشوند.

دبیرکل سازمان ملل اضافه کرده است: «با این حال، چنین خشونتی علیه زنان همچنان هر روز، در سراسر جهان ادامه دارد.»

بان کی مون از رهبران کشورهای جهان خواسته است تا ضمن اجرای تعهدات بین المللی بودجه‌های لازم در زمینه های مربوطه و به ویژه درباره جنبش زنان و نهادهای جامعه مدنی را افزایش دهند.

در مطلبی که به همین مناسبت روی وب‌سایت رسمی سازمان ملل متحد منتشر شده، بر لزوم افزایش آگاهی‌های عمومی،‌ ریشه‌کن کردن فقر و خشونت و فراخوان برای فعالیت علیه نابرابری‌های جنسیتی تأکید شده است.

XS
SM
MD
LG