لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۵
هلند درسومين ديدار جام جهانی ۲۰۱۴ در گروه «ب» با پنج گل اسپانيا قهرمان دوره گذشته را درهم کوبيد و به يک پيروزی تاريخی دست يافت.

رويارويی هلند و اسپانيا از اين لحاظ نيز واجد اهميت بود که برای نخستين بار در تاريخ بازی های جام جهانی دو تيم فيناليست دوره گذشته با هم در مرحله گروهی با يکديگر روبه رو شدند.

ابتدا در دقيقه ۲۷ اسپانيا از روی ضربه پنالتی توسط ژابی آلونسو به تنها گل خود دست يافت. اما در دقيقه ۴۳ فان پرسی با ضربه سر يک گل استثنايی به ثمر رساند تا نتيجه را به تساوی بکشاند.

اما نيمه دوم اين بازی را هلند توفانی شروع کرد. در دقيقه ۵۲ روبن به زيبايی با کنترل توپ توانست جرارد پيکه و سرجيو راموس را جا بگذارد و دومين گل هلند را به ثمر برساند.

در ادامه بازی به رغم اين که اسپانيا در استانه شکست قرار داشت، اين هلند بود که پس از گل پيروزی عقب ننشست و به حملات ادامه داد و در نهايت در دقيقه ۶۶ استفان ده فری توانست توپ را وارد دروازه اسپانيا کند.

در دقيقه ۷۷ اشتباه محرز ر کاسياس، دروازه بان اسپانيا باعث شد تا فان پرسی چهارمين گل هلند و دومين گل خود را به ثمر برساند.

در نهايت روبين در دقيقه ۸۰ پنجمين گل تيم هلند را به ثمر رساند.

تيم ملی اسپانيا بااين بازيکنان؛ ايکر کاسياس، جرارد پيکه، آندرس اينيستا، ژاوی، سرجيو راموس، ژابی آلونسو، بوسکتس، يوردی آلبا، ديگو کاستا، سيلوا و آسپيلی کوئتا در مقابل هلند قرار گرفت که در ادامه پدرو، فرناندو تورس و فابرگاس به ميدان آمدند.

برای هلند نيز يسپر کيلسن، دريل يانمات، ران ولار، استفان ديبريج، برونو مارتينز، دنی بليند، جاناتان دگوژمان، وزلی اشنايدر، نايجل ديانگ، آرين روبن و روبين فان پرسی از ابتدا در ترکيب تيم قرار داشتند که در ادامه وينالدوم و لنز نيز وارد بازی شدند.
XS
SM
MD
LG