لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۱۳

محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، در پيامی از اقدام ديه گو مارادونا، کاپيتان سابق تيم ملی فوتبال آرژانتين، به خاطر اهدا پيراهن ورزشی امضاء شده، تشکر کرده است.


آقای احمدی نژاد در پيام خود دیه گو مارادونا را فردی «پرآوازه» خوانده و برای او آرزوی « توفيق خدمت به ملت بزرگ آرژانتين» را کرده است.


رییس جمهوری ایران همچنین در این پیام ضمن تشکر از لطف دیه گو مارادونا «نسبت به ملت حق طلب و انقلابی ايران»، خطاب به وی گفته است که ایران «همواره در کنار شما قرار گرفته است».


مارادونا در پاييز سال ۱۳۸۶ در ديدار با محسن بهاروند، کاردار سفارت ايران در آرژانتين، پيراهن خود را به مردم ايران تقديم کرده بود که طبق اعلام، اين پيراهن در موزه هدايای وزارت امور خارجه نگهداری خواهد شد. مارادونا گفته بود:«من از صميم قلب با مردم ايران هستم .»مارادونا در پاييز سال ۱۳۸۶ در ديدار با محسن بهاروند، کاردار سفارت ايران در آرژانتين، پيراهن خود را به مردم ايران تقديم کرده بود که طبق اعلام، اين پيراهن در موزه هدايای وزارت امور خارجه نگهداری خواهد شد. مارادونا گفته بود:«من از صميم قلب با مردم ايران هستم .»

طبق اعلام رسانه های آرژانتين، مارادونا در ديدار با کاردار سفارت ايران در بوينس آيرس گفته بود: «من تاکنون با چاوز، رييس جمهوری ونزوئلا و فيدل کاسترو، رهبر کوبا ديدار کرده ام و حالا می خواهم با رييس جمهوری شما ديدار کنم.»


ایران از زمان روی کار امدن محمود احمدی نژاد به ونزوئلا، کوبا، کشورهاي مخالف امریکا نزدیک شده است و اشاره مارادونا به اين سه کشور، حاکی از تمايلات ضد آمریکایی اين بازيگر سابق فوتبال است.


مارادونای ۴۷ ساله، يکی از منتقدان صريح سياست های رياست جمهوری کنونی آمريکا محسوب می شود.


وی پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد صورت هوگو چاوز، رييس جمهوری ونزوئلا را که يکی از دشمنان آمريکا محسوب می شود، بر روی بدن خود خال کوبی کند.


مارادونا در سال ۲۰۰۵ ميلادی در کنار چاوز و کاسترو، نقشی کليدی در نشست ملت های آمريکای لاتين در «ماردل پلاتا» آرژانتين ايفا کرد که در آن به شدت با پيمان تجارت آزاد آمريکا مخالفت شد.


مارادونا در سال ۱۹۸۶، تيم فوتبال آرژانتين را قهرمان جام جهانی فوتبال کرد و به يکی از شناخته ترين چهره های فوتبال جهان تبديل شد.


وی پس از کناره گيری از فوتبال، به هدايت تيم های فوتبال پرداخت و سال گذشته نايب رييس شورای فوتبال باشگاه «بوکا جونيورز» شد و اخيرا به نوعی از فوتبال سالنی به نام «شوبال» تمايل نشان داده است.


XS
SM
MD
LG