لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۸:۴۲

«آمريکا برای ۲۰ نفر از همراهان محمود احمدی نژاد ويزا صادر نکرد»


خبرگزاری فارس روز شنبه اول مهرماه نوشته است که از مجموع ۱۶۰ ويزای درخواستی برای هيات همراه محمود احمدی نژاد برای سفر به نيويورک و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دولت آمريکا برای ۲۰ نفر از جمله دو وزیر دولت دهم ويزا صادر نکرده است.

قرار است که محمود احمدی نژاد برای آخرين بار به عنوان رييس جمهوری ايران در نشست مجمع عمومی در روز چهارشنبه سخنرانی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاونت «تشريفات نهاد رياست جمهوری ايران» از دو ماه پيش تقاضا صدور ويزا برای ۱۶۰ نفر را ارائه کرده بود.

این گزارش اضافه کرده است که برخی از مقامات، تیم حفاظت و تشریفات «خبرنگاران»‌ به دلیل صادر نشدن ویزا از سفر به نیویورک بازمانده اند

به گزارش فارس، محمد شيخان، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی و محمد جعفر بهداد، معاون سياسی دفتر رييس جمهور و دو تن از وزرای کابينه از جمله کسانی بوده اند که برای آنها ویزا صادر نشده است.

خبرگزاری فارس نامی از این دو عضو کابینه محمود احمدی نژاد نبرده است.

به گزارش فارس،‌ محمد شريف ملك زاده مشاور رييس جمهور، لطف الله فروزنده، معاون پارلمانى رييس جمهور، على نيكزاد، وزير راه و شهرسازى، اسفنديار رحيم مشايى، رييس دفتر رييس جمهور، على اكبر صالحى وزير امور خارجه، ابوالحسن فقيه رييس جمعيت هلال احمر، غلامحسين الهام مشاور حقوقى رييس جمهور و حميد بقايى معاون اجرايى رييس جمهور ، از جمله همراهان محمود احمدى نژاد در سفر به نیویورک هستند.

محمود احمدی نژاد از زمان آغاز رياست جمهوری خود در سال ۱۳۸۴ هر ساله برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نيويورک سفر کرده است. وی در سفر سال گذشته خود به نيويورک همسر، فرزند، عروس، داماد و نوه‌اش را همراه برده بود.

به گزارش سايت «الف» در سفر صدنفره شهريورماه سال ۹۰ محمود احمدی‌نژاد برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، علاوه بر چند وزير، مشاوران، محافظان و مترجمان، تعدادی از اعضای خانواده محمود احمدی‌نژاد او را همراهی کرده بودند.

روزنامه «نيويورک پست» در شماره روز جمعه خود- ۱۴ سپتامبر سال جاری- خبر داده است که «استوارت هارش»، يکی از مجروحان بمب‌گذاری انتحاری سال ۹۷ در اسرائيل، عليه هتل محل اقامت محمود احمدی‌نژاد در نيويورک به دادگاه شکايت کرده‌است.

هتل وارويک که در تقاطع خيابان‌های ششم و ۵۴ام نيويورک قرار دارد امسال ميزبان رييس جمهوری ايران است. سال گذشته نيز به رغم اعتراض‌های زياد به هتل وارويک به دليل ميزبانی رييس‌جمهور ايران، اين هتل طبقه هيجدهم خود را در اختيار محمود احمدی‌نژاد و همراهان وی قرار داد.

رييس‌جمهور ايران در سفر قبلی در روز ۳۱ شهريور ۹۰ در سازمان ملل سخنرانی کرد و در اين سخنرانی بار ديگر خواستار تغيير نظام مديريت جهانی شد و از حملات ۱۱ سپتامبر به عنوان «حادثه مشکوک» ياد کرد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG