لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۱

بازجويی از يکی از مظنونان ساخت فيلم ضد اسلامی در کاليفرنيا


پلیس می گوید، ناکولا باسلی ناکولا ، ۵۵ ساله، به طور دواطلبانه صبح روز شنبه به پاسگاه پلیس رفته است.
گزارش ها حاکی است که روز شنبه يکی از افراد مظنون به دست داشتن در ساخت فيلم ضد اسلامی در يک پاسگاه پليس لس آنجلس مورد بازجويی قرار گرفته است. گفته می شود وی برای تحقیق در ارتباط با نقض مقرارت پس از آزادی مشروطش در سال ۲۰۱۱ احضار شده است.

فيلم «معصوميت مسلمانان» تاکنون باعث بروز اعتراضاتی در کشورهای اسلامی شده و در شماری از کشور‌ها معترضان به سفارتخانه‌های آمريکا حمله کرده اند.

به گزارش خبرگزاری رويترز، استيو ويتمور، سخنگوی پليس منطقه لس آنجلس گفته است: ناکولا باسلی ناکولا ، ۵۵ ساله، به طور دواطلبانه صبح روز شنبه منزل خود را ترک کرده و به پاسگاه پليس آمده است.

اين مقام پليس کاليفرنيا اضافه کرده است که ناکولا باسلی ناکولا توسط ماموران پليس فدارل آمريکا مورد بازجويی قرار خواهد گرفت.

استيو ويتمور همچنين تصريح کرده است که ناکولا باسلی ناکولا «بازداشت» نشده، ولی وی به زودی به خانه باز نخواهد گشت.

سخنگوی پليس منطقه لس آنجلس گفته است:«به وی دست بند زده نشده است ...و اين همه داوطلبانه بوده است.»

گزارش خبرگزاری رويترز حاکی است که ناکولا باسلی ناکولا توسط چند مامور پليس که بيرون از خانه وی منتظرش بودن به پاسگاه پليس منتقل شده است. وی سرو صورت خود را با شال گردن، کلاه و عينک آفتابی پوشانده بود.

طبق اين گزارش، پیشتر ناکولا باسلی ناکولا در تماس تلفنی با اسقف مسيحی قبطی خود دخالت در ساخت فيلم ضد اسلامی را رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز، اين فيلم ۱۳ دقيقه ای به زبان انگليسی در کاليفرنيا فيلم برداری شده و در اينترنت تحت عناوين مختلف از جمله «معصوميت مسلمانان» منتشر شده است.

طبق اين گزارش، مقامات آمريکا اعلام کرده اند که درباره ساخت اين فيلم تحقيقی نخواهند کردند. به دليل قوانين دفاع از آزادی بيان در امريکا نمی توان ساخت فيلم ولو اين که به خشونت منجر شود را جرم تلقی کرد.

به گزارش رويترز،‌ دو وکيل دادگستری ساعاتی پيش از انتقال ناکولا باسلی ناکولا به پاسگاه پليس به منزل وی رفته و با وی صحبت کرده اند. گفته می شود آنها برای ارائه مشاوره حقوقی با وی ديدار کرده اند.

ناکولا باسلی ناکولا که در بسياری از گزارش ها با ساخت فيلم ضد اسلامی مرتبط دانسته شده، در سال ۲۰۱۰ ميلادی به دليل تخلف مالی به بيست و يک ماه زندان محکوم شد، اما بعدا در ژوئن سال ۲۰۱۱ به طور مشروط از زندان آزاد شده است.

به گزارش رويترز، يکی از شرايط آزادی ناکولا باسلی ناکولا از زندان شامل مقررات رفتاری بود است که او را از دسترسی به اينترنت و يا استفاده از نام مستعار بدون اجازه افسر ناظر بر پرونده اش منع کرد است.
XS
SM
MD
LG