لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۲۱:۲۰

ادامه تظاهرات اعتراضی بختیاری ها به پخش فیلم «سرزمین کهن»


تجمع اعتراضی در دزفول-- عکس شبکه خبری دز
اعتراض‌های شهروندان بختیاری به پخش سریال «سرزمین کهن» در تلویزیون دولتی ایران در روز شنبه ۲۶ بهمن ادامه داشت.

گزارش ها حاکی است که شهروندانِ بختیاری در شهرهای مختلف ایران از جمله در اصفهان، دزفول، اندیمشک، ایذه، شهرکرد و الیگودرز در اعتراض به پخش سریالِ «سرزمین کهن» از تلویزیون دولتی ایران تظاهرات اعتراضی برپا کردند.

معترضان که خواستار توقفِ پخش این سریال و استعفای رئیس سازمان صدا و سیما شده‌اند، راه‌پیمایی‌های اعتراضی خود را از روز پنج شنبه، بیست و چهارم بهمن ماه آغاز کرده و روز شنبه نیز ادامه دادند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا تاکنون تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و مردم شهرهای بختیاری با توهین‌‌آمیز دانستنِ محتوای این سریال به پخش آن اعتراض کرده‌ و اعتراض‌های اخیر در برخی شهرها به مقابل فرمانداری و ساختمان صدا و سیما نیز کشیده شده است.

معترضان معتقدند در سریال تلویزیونی «کمال تبریزی» به بختیاری‌ها توهین شده و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید پاسخگو باشد.

کمال تبریزی، کارگردان این مجموعه‌ی تلویزیونی در پاسخ به اعتراض‌ بختیاری‌ها تصریح کرده است که به نقش همه‌ی اقوام کشور در مبارزات انقلاب احترام می‌گذارد و نام‌گذاری‌ها در سریال او اتفاقی است و به هیچ از اقوام ایرانی اشاره ندارد.

همچنین رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز روز شنبه با انتشار تذکرات مکتوب خطاب به معاونت سیمای تلویزیون ایران اعلام کرد که ایجاد کوچک‌ترین بدبینی و بی‌اعتمادی در شهروندان بختیاری نسبت به به‌گفته‌ی او «رسانه‌ی ملی» قابل تحمل نیست و باید از این رنجش‌خاطر به خداوند بزرگ پناه برد.

مجموعه‌ی تاریخی «سرزمین کهن» در خلالِ روایتِ زندگیِ قهرمان اصلی خود به تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ می‌پردازد.
XS
SM
MD
LG