لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۳
در حالی خبر انتصاب علی اکبر جوانفکر به عنوان مدير عامل جديد سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، منتشر می شود که محمد جعفر بهداد، مديرعامل سابق اين خبرگزاری و معاون سياسی دفتر رييس‌جمهور، از صدور رای محکوميت خود توسط دادگاه خبر داده است.

به گزارش ايرنا، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدورحکمی علی اکبر جوانفکر ، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد را به عنوان مدير عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی منصوب کرده است.

به گزارش ايرنا، محمد جعفر بهداد گفته است : دادستان تهران به عنوان مدعی العموم سه شکايت عليه اينجانب مطرح کرده که دو مورد در دفاع از علی لاريجانی، رييس مجلس، و يک مورد در حمايت از اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان رهبری است

محمدجعفر بهداد از نيروهای طرفدار دولت محمود احمدی نژاد در گذشته خبرنگار پارلمانی مؤسسه کيهان و همکار صفار‌هرندی، وزير سابق ارشاد و فرهنگ اسلامی، بود که در دولت نهم به عنوان مدیرعامل خبرگزاری ایرنا منصوب شد.

محمدجعفر بهداد در توضيح جزييات شکايات مطرح شده عليه خود گفته است: شکاياتی که عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، در دفاع از دکتر لاريجانی عليه اينجانب مطرح و به نحو عجيب و با اصرار مشغول پی‌گيری آن است، به دو مقاله منتشره در ايرنا بر می‌گردد که يکی پس از ۵۰ دقيقه انتشار با تشخيص و مستقيما توسط خودم از روی خروجی حذف شد و در ديگری نيز، اصولا «نه به تصريح و نه تلويحا» نامی از کسی برده نشده است.

محمدجعفر بهداد در يادداشتی با عنوان « آنهايی که جوانان ما را به کشتن دادند» علی لاريجانی را متهم کرده بود که حوادث پس انتخابات نقش داشته است.

محمدجعفر بهداد بدون نام بردن از علی لاریجانی نوشته بود:«کسانی که بعد از ظهر روز رای گيری در تماس تلفنی با مير حسين موسوی پيروزی وی در انتخابات را تبريک گفته و توقع توهم آميز او را تشديد و اراده اش را برای تحريک افراد به شورش و اغتشاشگری تقويت کردند».

بنا بر برخی گزارش ها، در روزهای بعد از انتخابات خبری مبنی بر تبريک علی لاريجانی به مير حسين موسوی به عنوان برنده انتخابات در بعضی محافل شايع شد.

با اين حال مجمد جعفر بهداد درباره نحوه محکوميت خود در دادگاه گفته است:« فقط چند روز پس از انتصاب اينجانب به عنوان معاون سياسی دفتر رئيس‌جمهور بلافاصله يکی از پرونده‌ها به دادگاه ارجاع شد و قاضی محترم پرونده نيز، ضمن برگزاری جلسه دادگاه و اخذ دفاعيه متهم اقدام به صدور رای محکوميت به صورت غيابی کرد که فارغ از علت اينهمه شتابزدگی، در صدد ارايه درخواست دادخواهی و تجديد نظر هستم».

مدیرعامل سابق ایرنا درباره جزئیات حکم محکومیت خود توسط دادگاه توضیحی ارائه نکرده است.

مجمد جعفر بهداد در همين حال هشدارداده است « پشت صحنه» تحرکاتی که منجر به محکوميت وی در دادگاه شده را شناسايی کرده است و در آينده تشريح خواهد کرد.

محمدجعفر بهداد ۱۳ ديماه طی حکمی از سوی اسفنديار رحيم مشايی رييس دفتر محمود احمدی نژاد به عنوان معاونت سياسی دفتر رييس‌جمهور منصوب شد.
XS
SM
MD
LG