لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۱۴

معترضان پرچم چمهوری اسلامی را در سفارت ایران در لاهه پایین کشیدند


معترضان پس از ورود به محوطه سفارت ایران شعار های در همبستگی با معترضان سر دادند.
گروهی از مخالفان دولت ایران در همبستگی با معترضان در داخل کشور با ورود به محوطه سفارت این کشور در لاهه ، پرچم جمهوری اسلامی را پايين کشيدند. اين در حالی است که پليس هلند می گويد ده نفر از اين افراد را بازداشت کرده است.

تسيل هورسمن، سخنگوی پليس لاهه، می گويد: پليس ده نفر را که وارد ساختمان سفارت ايران در لاهه شده و پرچم جمهوری اسلامی را پايين کشيده بودند، بازداشت کرده است.

در حالی که پليس لاهه در مورد انگیزه ها و اهداف اين افراد اظهار بی اطلاعی کرده است، پژمان سليم، يک شاهد عينی، در اين زمينه به محمد ضرغامی، خبرنگار راديو فردا گفته است: اين افراد در همبستگی با جنبش اعتراضی در ايران دست به اين اقدام زده و هشت نفر از اين ۱۲ نفر هلندی بودند.

اين شاهد عينی همچنين گفته است: اين افراد پس از ورود به محوطه سفارت درها را بستند تا از اين طريق پليس نتواند وارد سفارت شود. سپس پرچم جمهوری اسلامی ايران را پايين کشيده و پرچمی با عکس ندا (آقا سلطان) را به اهتزاز درآوردند.

ندا آقا سلطان يکی از دهها تن کشته شدگان حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری ايران است که تصاوير ويدیويی کشته شدن او تاثر بسياری از جهانيان را برانگيخت.

پژمان سليم همچنین تاکيد کرده است، ورود اين افراد به سفارت ايران در لاهه کاملاً مسالمت آميز بوده و در اين جريان هيچ گونه خشونتی رخ نداده است.

اين شاهد عينی همچنين گفته است که بازداشت شدگان به اداره پليس منتقل شده اند.

سفارت ايران هنوز واکنشی به اخبار منتشر شده در خصوص ورود معترضان به محوطه اين سفارت نشان نداده است.

از زمان آغاز اعتراض ها در ایران در خرداد ماه گذشته، ایرانیان خارج از کشور نیز در همبستگی با این اعتراضات، تجمع هایی در مقابل سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف برگزار کرده اند.

در همین زمینه، در روزهای پايانی سال ۲۰۰۹ بار ديگر پايتخت‌های اروپايی صحنه حضور ايرانيانی بود که با تجمعات خود، نسبت به آنچه سرکوب شهروندان ايرانی در داخل و خارج از ايران می‌خواندند، اعتراض کردند.

از جمله در هشتم دی ماه سال گذشته در اقدامی هماهنگ با چند شهر اروپايی، شماری از فعالان سياسی مقيم پاريس به دعوت «کميته مستقل ضد سرکوب شهروندان ايرانی»، روبه‌روی سفارت جمهوری اسلامی ايران تجمع کردند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG