لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۰۰

جشن قهرمانی استقلال با شکست مقابل داماش گيلان


فرهاد مجيدی کاپيتان استقلال، جام را بالای سر برد
در آخرين روز از ليگ برتر فوتبال ايران ۹ بازی همزمان برگزار شد تا بازي های اين فصل، رسماً با قهرمانی استقلال تهران به پايان برسد. تراکتورسازی تبريز، سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان در رده های بعدی قرار گرفتند.

مراسم اهدای جام قهرمانی در پايان بازی استقلال و داماش برگزار شد و فرهاد مجيدی کاپيتان استقلال، جام را بالای سر برد. تيم های پايين جدولی گهر دورود، پيکان، صنعت نفت آبادان و آلومينيوم هرمزگان هم به دسته اول سقوط کردند.

جلال رافخايی از ملوان با ۱۹ گل زده آقای ليگ برتر شد. پس از او مهدی سيدصالحی از تراکتورسازی با ۱۶ گل قرار گرفت و محمدرضا خلعتبری (سپاهان) و مصطفی شجاعی (مس) با ۱۴ گل در رده سوم ايستادند.

استقلال در ورزشگاه پر از جمعيت آزادی به مصاف داماش گيلان رفت و نتوانست جشن قهرمانی خود را با پيروزی همراه کند. استقلال پيش از اين با ۶۷ امتياز قهرماني اش در ليگ برتر را قطعی کرده بود اما اگر برنده ميشد به امتياز ۷۰ مي رسيد که رکورد جديدی برای قهرمان ليگ برتر محسوب مي شد.

بازی برای هر دو تيم جنبه تشريفاتی داشت. اين مسابقه با نتيجه ۲ بر يک به سود داماش به پايان رسيد تا استقلال، اين فصل را گرچه با جام قهرمانی اما با شکست به پايان برساند. گل اول را حسن اشجاری در دقيقه ۳۱ با ضربه کاشته از پشت محوطه جريمه برای استقلال به ثمر رساند.

محمدرضا مهدوی در دقيقه ۶۷ با شوت از پشت محوطه جريمه بازی را به تساوی کشاند. حسين ابراهيمی در دقيقه ۸۰ از داخل محوطه جريمه برای دومين بار دروازه مهدی رحمتی را باز کرد تا داماش هر سه امتياز بازی را نصيب خود کند.

در ترکيب استقلال مهدی رحمتی، علی حمودی، حسن اشجاری، حنيف عمرانزاده، اميرحسين صادقی، جواد نکونام، آرش برهانی (دقيقه ۶۳ مجتبی جباری)، ميثم بائو (دقيقه ۸۶ فرزاد حاتمی)، عباس محمدرضايی (دقيقه ۵۲ ايمان موسوی)، سياوش اکبرپور و فرهاد مجيدی بازی کردند.

برای داماش گيلان هم حسن رودباريان، عليرضا نظيف کار، هادی محمدی، هادی سهرابی، ابوذر رحيمی، حسن ابراهيمی، مصطفی حاجتی، ابوالفضل حاجي زاده (محمد آبشک)، عليرضا جهانبخش، محمدرضا مهدوی و امين متوسل زاده (بوبکر کهبه) به ميدان آمدند.

ناکامی پرسپوليس، توقف سپاهان

تراکتورسازی مقابل پرسپوليس با حساب ۳ بر يک به برتری رسيد و عنوان نايب قهرمانی ليگ برتر را از آن خود کرد. اين تيم هفته گذشته برای دومين سال متوالی به ليگ قهرمانان آسيا صعود کرده بود.

مهدی سيدصالحی، مهدی کريميان و گيلسون برای تراکتورسازی گل زدند. رضا حقيقی هم تک گل پرسپوليس را به ثمر رساند. پرسپوليس با پذيرش هشتمين شکست، در پايان فصل در رده هفتم قرار گرفت.

ذوبآهن اصفهان با برتری يک بر صفر مقابل ملوان، از سقوط رهايی يافت و برای ماندن در ليگ برتر راهی مرحله حذفی شد. تک گل شاگردان فرهاد کاظمی را مهدی رجب زاده به ثمر رساند.

گهر دورود با سه گل مغلوب سايپا شد. فولاد خوزستان هم در ديدار با نفت تهران به تساوی بدون گل دست يافت تا مرحله حذفی ليگ قهرمانان آسيا راه يابد.

فجرسپاسی شيراز و راه آهن در حالی به تساوی ۲-۲ رسيدند که فجر تا دقيقه ۸۲ با دو گل پيش بود. مهدی نظری و هادی ايمانی برای فجر، پيروز قربانی و ميرهانی هاشمی برای راه آهن گل زدند.

صبا قم با گل رضا عنايتی مغلوب مس کرمان شد. اين يازدهمين گل مهاجم ۳۶ ساله مس در فصل جاری ليگ بود.

صنعت نفت آبادان به رغم سقوط به دسته اول موفق شد تيم پيکان را که مربی خود فيروز کريمی را به خاطر محروميت روی نيمکت نداشت، با دو گل روح الله عرب از پيش رو بردارد.

سپاهان و آلومينيوم به تساوی ۲-۲ رسيدند تا تراکتورسازی جای سپاهان را در رده دوم بگيرد. ميلاد ميداودی و امجد شکوه مقام برای آلومينيوم گل زدند و محمدرضا خلعتبری نيز هر دو گل سپاهان را زد. در اين بازی احسان حاج صفی از سپاهان در نيمه اول از زمين اخراج شد.

اين تيم که هفته گذشته در جام حذفی و در ورزشگاه آزادی به مقام قهرمانی رسيده بود، باز هم در اصفهان جشن قهرمانی گرفت تا محرم نويدکيا بار ديگر جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG