لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۰

شکست استقلال از سپاهان در ورزشگاه آزادی


در حساسترين بازی از هفته دوم ليگ برتر فوتبال ايران، استقلال مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه آزادی و در حضور ۶۵هزار تماشاگر با نتيجه ۲-۱ مغلوب سپاهان شد. شاگردان کرانچار که در هفته نخست نيز پيروز شده بودند، حالا با شش امتياز صدرنشين هستند.

اين بازی با دقايقی تاخير آغاز شد. محمد فنايی ناظر مسابقه درباره علت تاخير گفت منتظر رسيدن چفيه هايی بودند که برای روز قدس تدارک ديده شده بود.

محتبی جباری بازيکن سابق استقلال در فصل جديد برای سپاهان بازی مي کند و انتقال او به اصفهان از پرحاشيه ترين جابه جايي های فصل بود. به محض ورود جباری به زمين، تعدادی از طرفداران استقلال به شماره ۸ سابق تيم شان اسکناس نشان دادند. در همين حين يک نارنجک دستی هم در روبروی جايگاه منفجر کردند که باعث آسيب ديدگی چند نفر شد.

لحظاتی پس از آغاز بازی، آرش افشين دروازه استقلال را باز کرد. افشين در فصل نقل و انتقالات از فولاد به سپاهان آمد، در حالی که استقلال هم خواستار جذب او بود.

در ادامه، شوت محمد قاضی به تير دروازه سپاهان خورد. در دقيقه ۴۴ هم ضربه ايستگاهی اميد ابراهيمی در حالی به تيرک افقی استقلال خورد که مهدی رحمتی فقط تماشاگر صحنه بود.

در دقيقه ۵۴ هادی عقيلی از روی نقطه پنالتی گل دوم سپاهان را به ثمر رساند. بازيکنان استقلال معتقد بودند که خطای پنالتی به درستی اعلام نشده. دقايقی بعد، داور مسابقه از اعلام خطا روی محمد غلامی خودداری کرد که به باور مزدک ميرزايی گزارشگر مسابقه، «پنالتي تر از پنالتی قبلی» بود.

پس از اين صحنه بود که اميرحسين صادقی مدافع استقلال حرفی زد و داور به او کارت زرد داد. فارس نيوز نوشته دليل کارت گرفتن صادقی اين بود که به فغانی گفت: اين که پنالتی بود را نگرفتی!

محمد قاضی در دقيقه ۶۲ در موقعيت تک به تک نتوانست گل بزند. پس از چند واکنش خوب رحمان احمدی سنگربان تيم ملی ايران، سرانجام اميرحسين صادقی در دقيقه ۷۸ برای استقلال گل زد. در دقيقه ۹۱ هم مهدی نظری در موقعيت تک به تک، فرصت بسيار خوبی را از دست داد.

به اين ترتيب در روز بد جواد نکونام و خسرو حيدری، در روزی که ساير ملي پوشان استقلال هم عملکرد متوسطی داشتند، سپاهان بر ميزبان خود غلبه کرد.

مهدی رحمتی، پژمان منتظری ، اميرحسين صادقی، حنيف عمران زاده (محمدمهدی نظری)، آندرانيک تيموريان، محمد قاضی، سياوش اکبرپور (نيکبخت واحدی)، خسرو حيدری، جواد نکونام، پژمان نوری و فرهاد مجيدی (فردين عابدينی) بازيکنان امير قلعه نويی در اين مسابقه بودند.

در ترکيب سپاهان هم رحمان احمدی، هادی عقيلی، احسان حاج صفی،اميد ابراهيمی، مجتبی جباری، حسين پاپی (محسن ايران نژاد)، علی حمودی، شجاع خليل زاده، آرش افشين (رادومير جالوويچ)، اروين بولکو و محمد غلامی (امين جهان عاليان) به ميدان رفتند.

نتايج ساير مسابقات برگزار شده در روز نخست هفته دوم به شرح زير است.

تراکتورسازی ۱ گسترش ۱

در شهرآورد کم تماشاگر تبريز، امير تيزرو با گل به خودی در نيمه اول تراکتورسازی را پيش انداخت اما مهدی قريشی در دقيقه ۸۳ توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

ملوان ۰ داماش ۰

شهرآورد گيلان هم به تساوی انجاميد. نکته مهم اين بازی مملو از تماشاگر، تداوم اهانت هواداران دو تيم طبق روال ديدارهای قبلی بود.

در حالی که مربيان و مسئولان دو باشگاه، پيش از مسابقه از تماشاگران خواسته بودند فقط تيم خود را تشويق کنند و از به کار بردن الفاظ رکيک خودداری کنند، اما از دقيقه ۱۵ به بعد، تماشاگران دو تيم عليه يکديگر فحاشی کردند.

مس کرمان ۱ استقلال خوزستان ۱

گل مهدی چاه کوتاه زاده که در دقيقه ۴ به ثمر رسيده بود تا دقيقه ۹۲ سه امتياز داشت اما در اين لحظه احمد حسن زاده مهاجم وفادار مس گل مساوی را زد. او در جريان بازی يک پنالتی را هم از دست داده بود. ترائوره از استقلال در دقيقه ۴۵ اخراج شد.

سايپا ۰ راه آهن ۳

مجتبی شيری در جريان بازی گل زد و امين منوچهری و فرزاد آشوبی هم از روی نقطه پنالتی دروازه سايپا را باز کردند تا شکست سنگينی را به ميزبان تحميل کنند. در اين بازی روزبه شاه عليدوست از سايپا اخراج شد.
XS
SM
MD
LG