لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۵۸

۳ گل جباری برای تثبيت صدرنشينی استقلال


هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال ايران با انجام دو بازی به پايان رسيد. استقلال تهران در ورزشگاه آزادی با هت تريک مجتبی جباری، ۳-۲ از سد شاهين بوشهر گذشت. تراکتورسازی و راه آهن ری نيز در جدال علی دايی و امير قلعه نويی سرمربيان پيشين تيم ملی، در تبريز به تساوی ۱-۱ رسيدند.

روز چهارشنبه هم پنج مسابقه برگزار شده بود که طی آن، صبا قم و نفت تهران تيم های دوم و سوم جدول به تساوی ۲-۲ رسيدند. فجر در شيراز مقابل مس سرچشمه با تساوی ۳-۳ متوقف شد تا با تصميم مسئولين سپاهی اين تيم، ۲۵ درصد از مبالغ قرارداد کليه بازيکنان و کادر فنی کسر شود.

صنعت نفت آبادان در خانه با ۲ گل مغلوب شهرداری تبريز شد. سپاهان اصفهان نيز با همين نتيجه از سد فولاد خوزستان گذشت. مس کرمان که از هنگام حضور ميروسلاو بلاژويچ در اين تيم کاملاً متجول شده و از قعر جدول فاصله گرفته است، با يک گل بر ملوان بندرانزلی غلبه کرد.

در مهم ترين بازی، پس از هفته ها رقابت ميليمتری در صدر جدول و تعيين تيم صدرنشين با تفاضل گل يا فقط يک امتياز، اين هفته استقلال با برتری مقابل شاهين بوشهر، اختلاف خود با تيم دوم را به ۳ امتياز رساند.

نفت تهران و صبا قم ۲۷ امتيازی هستند و استقلال را تعقيب می کنند. سپاهان، تراکتورسازی و پرسپوليس نيز در رده های بعدی قرار دارند.

راه آهن، فجر سپاسی و مس سرچشمه در انتهای جدول ايستاده اند. شرح بازی استقلال و شاهين در ادامه آمده است.

استقلال تهران ۳ شاهين بوشهر ۲

اين بازی پس از تغيير ساعت برگزاری، در حضور کمتر از ۱۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی برگزار شد. عادل فردوسی پور گزارشگر مسابقه تاکيد کرد؛ ايران تنها کشوری است که ساعت بازی هايش در روز مسابقه تغيير می کند و تماشاگران بايد حدس بزنند که چه ساعتی بازی برگزارخواهد شد!

با شروع مسابقه، پس از دو نفوذ خوب به محوطه جريمه استقلال توسط بازيکنان شاهين در دقايق نخست، فرهاد مجيدی در دهمين دقيقه با حرکت زيبای انفرادی، خط دفاعی حريف را به هم ريخت و توپ را به تير دروازه کوبيد.

بلافاصله منصور تنهايی مهاجم ۶ گله بوشهری ها، خط دفاعی استقلال را با حرکات پا به توپ خود سردرگم کرد.

در ادامه، وحيد طالب لو سنگربان پيشين استقلال دو موقعيت خوب را از فرهاد مجيدی و يک فرصت گلزنی را از آرش برهانی گرفت.

شوت آندرانيک تيموريان از راه دور در دقيقه ۳۵ نواخته شد که طالب لو مهار کرد.

گل اول استقلال: وحيد طالب لو در لحظات پايانی نيمه اول، توپ را از روی خط محوطه جريمه برای مهاجمين تيمش انداخت اما داور خطای هند او را گرفت.

گزارشگر بازی پس از مرور مکرر صحنه آهسته، معتقد بود طالب لو توپ را در محوطه جريمه رها کرده و خطای هند نبوده.

مجتبی جباری پشت توپ ايستاد و با ضربه ای زيبا، در حالی که طالب لو ثابت ايستاده و فقط نگاه می کرد، گل نخست را به تور دروازه شاهين دوخت.

گل دوم استقلال: فرهاد مجيدی در دقيقه ۵۲ وارد محوطه جريمه شد و با خطا روی زمين افتاد. داور نقطه پنالتی را نشان داد. هواداران استقلال شعار می دادند: «فرهاد خودت بزن».

اما مجتبی جباری پشت توپ ايستاد و سمت راست را نشانه گرفت. طالب لو به سمت چپ رفت تا فقط مشاهده گر به بار نشستن گل دوم استقلال باشد.

گل اول شاهين: در دقيقه ۶۶ مسعود نظرزاده پس از حرکت عرضی، با پای چپ و از فاصله ای دور با شليک سنگين خود، اختلاف دو تيم را به حداقل رساند.

گل دوم شاهين: پس از چند حمله خطرناک و ايجاد موقعيت توسط شاهينی ها، سرانجام در دقيقه ۸۸ لِک چيرا توانست با جهت دادن به ضربه آزاد ارسالی، بازی را به تساوی بکشاند.

گل سوم استقلال: در دقيقه ۹۴ مجتبی جباری پس از دريافت توپ از مجيدی، گل سوم استقلال را به ثمر رساند تا آبی‌پوشان با هت‌تريک اين بازيکن به برتری برسند. جباری حالا در جدول رده بندی گلزنان با ۷ گل، در کنار هم تيمی اش فرهاد مجيدی و عماد رضا از سپاهان قرار دارد.

پرويز مظلومی در جدال با فيروز کريمی سرمربی پيشين استقلالی ها، اين بازيکنان را در ترکيب تيمش قرار داده بود: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، مهدی اميرآبادی، کيانوش رحمتی، علی حمودی، ميثم حسينی، آندرانيک تيموريان (دقيقه ۶۳ فريدون زندی) ميلاد ميداودی (دقيقه ۷۲ جاسم کرار)، مجتبی جباری، فرهاد مجيدی و آرش برهانی (دقيقه ۷۲ اسماعيل شريفات)

اظهار نظرهای پس از مسابقه

وحيد طالب‌لو دروازه‌بان شاهين درباره روبرو نشدن با مظلومی قبل از آغاز مسابقه گفت: من به هيچ عنوان بلد نيستم ادا دربياورم و هيچ گاه شو بازی نمی‌کنم. اين کار را انجام دادم که مردم بدانند چه دليلی باعث شد که من از استقلال جدا شوم.

طالب‌لو گفت: به نظرم تنها هنر استقلال اين است که در اين فصل قهرمان نشود.

دروازه‌بان شاهين در پاسخ به اين سؤال که چرا از سرمربی استقلال ناراحت است، گفت: طبيعی است که ناراحت باشم. مظلومی در ميانه‌های فصل با مهدی رحمتی صحبت کرد و قول و قرارهای خود را گذاشت.

پاسخ مظلومی: اين حرف‌ها نيست. ما رحمتی را از دل شير بيرون کشيديم و در آخرين لحظه او را جذب ا کرديم و صلاح ديديم که دروازه بان‌هايمان را تغيير دهيم.

مهدی رحمتی دروازه بان استقلال به اظهارات طالب‌لو که گفته بود مظلومی اواسط فصل گذشته با رحمتی مذاکره کرد، پاسخ داد. دروازه بان تيم ملی ايران گفت: به جان پسرم چنين چيزی صحت ندارد، اين موضوع که از آن موقع می‌خواستم به استقلال برگردم درست نيست.

آرش برهانی مهاجم ناراضی آبی پوشان گفت: کجای دنيا بازيکنی که خوب بازی می‌کند را تعويض می‌کنند؟

برهانی که نمی خواست ناراحتی‌اش پس از تعويض شدن را پنهان کند، گفت: خسته شده‌ام از بس در اين باره صحبت کرده‌ام. تلاش خود را می‌کنم تا فيکس بمانم اما اين اتفاق نمی‌افتد. نمی‌دانم چرا تعويض می‌شوم. در بازی با صبا هم خيلی خوب بودم و تعويض شدم. امروز نيز همين اتفاق افتاد.

پاسخ مظلومی: کسی نمی‌تواند از تعويض شدن ناراضی باشد.

مجتبی جباری

ستاره بازی درباره اينکه چگونه اين فصل تا اين اندازه متحول شده است، گفت: مصدوميت هميشه جلوی من را می‌گرفت و اجازه نمی‌داد بازی کنم. آسيب ديدگی برايم مانعی بود تا نتوانم به موفقيت‌های بيشتر برسم اما امسال اينطور نيست و در آينده بهتر هم خواهم شد.

پرويز مظلومی: فوتبال شناوری ارائه کرديم. بعد از گل دوم دستور تهاجم و حمله داده بوديم اما تيموريان دچار کشيدگی پا شد و به اين خاطر که برای او پارگی از ناحيه کشاله ايجاد نشود، اين بازيکن را تعويض کردم.

از نحوه بازی تيمم راضی هستم و فکر می‌کنم گل اولی که خورديم استثنايی بود، گل دوم را نيز روی اشتباهی که از جناحين مرتکب شديم به حريف داديم.
سال گذشته در مصاحبه‌هايم گفتم ۲ گل بخوريم اما ۳ يا ۴ گل بزنيم تا مردم از اين فوتبال راضی ‌شوند. فوتبال ما به اين جور بازی‌ها نياز دارد.

فيروز کريمی: مهم ترين مشکل بازی داوری اش بود. گزارشی را تهيه و به کميته داوری ارسال می‌کنيم. احمد صالحی يک بار ديگر هم برای ما سوت زده و پس از آن توبيخ و محروم شد. داوری که اشتباه می‌کند بايد تنبيه شود.

همچنين تيزهوشی جتبی جباری باعث شد اين ديدار را واگذار کنيم. او يک سر و گردن از همه بازيکنان بالاتر بود.

باخت را گردن داور نمی‌اندازم و معتقدم خط دفاعی ما خيلی ضعيف بود و بازی ضعيفی را به نمايش گذاشتيم. برای ما خيلی زشت بود که در يک بازی سه گل دريافت کنيم.

کريمی خاطرنشان کرد: ما امکانات مالی نداريم که از بوشهر هوادار بياوريم تهران، تماشاگران شاهين در سراسر ايران پخش هستند.

سرمربی شاهين سپس مطابق معمول، چند نکته طنز را به زبان آورد و گفت: زمانی که بازيکن ما قصد داشت اوت بيندازد، داور او را چند دقيقه عقب و جلو ‌کرد و ‌گفت ۱۵ سانتيمتر به عقب‌تر برو. در نهايت نيز بازيکن ما يک سانتيمتر و ۲ ميليمتر توپ را از عقب پرتاب ‌کرد! اما در طرف مقابل بازيکن حريف ۲۰ متر جلوتر توپ را پرتاب می‌کرد.

فيروز کريمی در پايان گفت: وحيد طالب‌لو به عنوان کاپيتان در ۴ بازی، شير يا خط را در اول بازی باخته و اين باعث می‌شود ديگر او کاپيتان نباشد!

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG