لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۵

هفته بيست‌وهفتم ليگ برتر فوتبال: توقف پرسپوليس و برتری تراکتورسازی


هفته بيست‌وهفتم ليگ برتر فوتبال ايران با انجام دو مسابقه به پايان رسيد. در تبريز، تيم صدرنشين سپاهان با يک گل مغلوب تراکتورسازی شد اما در صدر جدول باقی ماند.

پرسپوليس و مس کرمان نيز در روزی که ورزشگاه آزادی فقط ميزبان چهار هزار نفر بود، به تساوی ۱-۱ رسيدند.

به اين ترتيب در پايان رقابت های اين هفته سپاهان با ۵۲ امتياز همچنان صدرنشين است. تراکتورسازی با برتری مقابل مدافع عنوان قهرمانی، ۴۹ امتيازی شد و به رده دوم صعود کرد.

استقلال تهران با يک بازی کمتر و ۴۸ امتياز در رده سوم قرار دارد. نفت تهران، صبا قم و ذوب آهن هم در تعقيب صدرنشينان هستند.

بازی تراکتورسازی و سپاهان در هوای سرد تبريز و در حضور کمتر از ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد. بارش سنگين برف اجازه آغاز مسابقه را نمی داد اما جمع پر تعدادی از هواداران تراکتورسازی با روبيدن برف ها، امکان برگزاری مسابقه را مهيا کردند.

اين بازی که در نيمه اول با تساوی بدون گل و رقابتی کسل کننده به پايان رسيده بود، در نيمه دوم زيباتر دنبال شد. تراکتورسازی در دقيقه ۵۷ توسط رودريگو توزی از روی نقطه پنالتی به گل رسيد.

سپاهان بعد از دريافت گل چند موقعيت خوب داشت اما محسن فروزان دروازه بان ملی پوش تراکتورسازی مانع از تغيير نتيجه شد. يک موقعيت ايده آل را نيز عماد رضا در دهانه دروازه به بيرون زد.

وقتی سپاهانی ها در زمين حريف خيمه زدند، موقعيت ضد حمله برای سرخپوشان تبريزی مهيا شد که رحمان احمدی سنگربان سپاهان، با خروجی به موقع به بيرون از محوطه جريمه، جای خالی مدافعان پيش کشيده را پر کرد و نگذاشت گل دوم ميزبان به ثمر برسد.

احسان حاج صفی در ترکيب تراکتورسازی همراه با دروازه بان اين تيم، در کنار حسن جعفری از سپاهان برترين بازيکنان اين مسابقه بودند.

زلاتکو کرانچار پس از شکست تيمش گفت: از نتيجه راضی نيستم اما از بازی شاگردانم راضی ام. شانس های خوبی از دست داديم و می توانستيم نتيجه را باز گردانيم.

غلامرضا باغ آبادی کمک مربی تراکتورسازی هم گفت: امروز نه کسی پيغام داد و نه کسی خواستار کمک شد، اما هواداران تبريزی عاشقانه برف‌ها را از دور زمين جمع کردند تا بازی برگزار شود. دست آنها را می‌بوسم چون آنها يار دوازدهم هستند و ما به عشق اينها فوتبال بازی می کنيم.

پرسپوليس ۱ مس کرمان ۱

در جدال پرسپوليس و مس کرمان، در دقيقه شانزدهم احمد حسن‌زاده از برترين های اين فصل مس، محسن خليلی را در موقعيت گلزنی قرار داد. اين مهاجم پيشين پرسپوليس نيز توانست اولين گل بازی را به ثمر رساند. خليلی پس از گلزنی گريه کرد.

در دقيقه ۱۸ جواد کاظميان در محوطه جريمه مس متوقف شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. علی کريمی پشت ضربه ايستاد اما پس از مدت ها که تمام پنالتی ها را وارد دروازه می کرد، نتوانست توپ را به گل تبديل کند و ارشاد يوسفی ضربه کاپيتان سرخ‌پوشان را دفع کرد. در برگشت نيز کريمی توپ را به بيرون زد.

کاپيتان پرسپوليس پس از اين اتفاق، با انگيزه ای مضاعف به مسابقه ادامه داد و بارها روی دروازه حريف خطرساز شد.

کريمی در دقيقه ۳۴ با سانتر دقيق از سمت راست، جواد کاظميان را در صحنه‌ای که مشکوک به آفسايد بود صاحب موقعيت کرد و او نيز شيرجه زد تا در حالت درازکش و با ضربه سر توپ را وارد دروازه کند. به اين ترتيب نيمه اول با تساوی يک بر يک تمام شد.

در نيمه دوم هر دو تيم موقعيت‌هايی را روی دروازه يکديگر خلق کردند، اما نتوانستند از فرصت هايشان استفاده کنند.

جدی ترين موقعيت را ايمون زايد مهاجم ليبيايی پرسپوليس خلق کرد. او و علی کريمی در دو نوبت متفاوت، معتقد به خطای پنالتی بودند اما البرز حاجی‌پور داور بازی چنين اعتقادی نداشت.
شجاع خليل زاده مدافع ميانی ۲۱ ساله مس که به تيم ملی هم دعوت شده است، از برترين های مسابقه بود.

در طرف مقابل محمد نصرتی، علی کريمی و ايمون زايد پرتلاش بودند اما عليرضا محمد و آقازمانی روز بدی را پشت سرگذاشتند. فشنگچی و رضايی نيز نمايش ضعيفی ارائه کردند.

در اين بازی ميثاق معمارزاده، محمد نصرتی، رضا نورمحمدی، اميرحسين فشنگچی (ابراهيم شکوری)، عليرضا محمد، محمد نوری، سامان آقازمانی، علی کريمی، جواد کاظميان (هادی نوروزی)، ايمون زايد و غلامرضا رضايی (مهرداد اولادی) برای پرسپوليس به ميدان رفتند.

ابراهيم قاسمپور سرمربی تيم مس کرمان از نتيجه تساوی ابراز رضايت کرد و گفت: با توجه به جايگاه نامناسبی که در جدول داريم به دنبال بازی زيبا نبوديم.

سرمربی پيشين داماش گيلان در ادامه گفت: پرسپوليس توپ و ميدان را کاملاً در اختيار داشت و فشار زيادی روز دروازه ما آورد.

مصطفی دنيزلی هم از تلاش بازيکنانش راضی بود و گفت: در بازی‌هايی که بايد با اختلاف پيروز شويم، گاهی نتيجه نمی‌گيريم و اين بخشی از فوتبال است. پاس‌های نهايی ما خوب نبود و در مقابل‌مان تيمی بازی می‌کرد که با دل و جان دفاع می‌کرد و به دنبال کسب امتياز بود.

دنيزلی تاکيد کرد: به طور کلی از انگيزه بازيکنانم راضی هستم و اگر هميشه اين‌گونه بازی کنيم، در بيشتر بازی‌ها پيروز خواهيم شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG