لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۸
سپاهان اصفهان با برتری مقابل داماش گيلان در رشت؛ رتبه نخست جدول رده بندی ليگ برتر فوتبال ايران را به خود اختصاص داد تا با تفاضل گل بهتر، به صدرنشينی استقلال تهران خاتمه دهد.

در هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال ايران، پرسپوليس موفق شد در شهرآورد تهران با طوفان ده دقيقه ای اش ۳-۲ بر استقلال غلبه کند. سپاهان نيز با گل ديرهنگام عماد رضا مهاجم عراقی خود از سد داماش گذشت.

در هفته های قبل، به تناوب تيم های نفت و تراکتورسازی نيز با يک بازی بيشتر و به طور موقت در صدر ايستاده بودند اما اين نخستين بار است که استقلال پس از آغاز صدرنشينی طولانی اش، با تعداد بازی مساوی به رده دوم سقوط می کند.

بعد از سپاهان و استقلال که ۴۶ امتياز کسب کرده اند، تراکتورسازی تبريز ۴۳ امتيازی است و در جايگاه سوم است. صبا قم ۴۱ امتياز دارد. نفت تهران، فولاد خوزستان، پرسپوليس و ذوب آهن نيز در رده های بعدی هستند.

در جدال سپاهان و داماش، عماد رضا در دقيقه ۸۸ تيمش را که مدافع عنوان قهرمانی هم هست به صدر جدول برد. اين بازی به دليل محروميت داماش، بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

زلاتکو کرانچار که در نيمه های راه فصل جاری به سپاهان پيوسته و اين تيم را متحول کرده، پس از پيروزی تيمش گفت: پرواز ما کنسل شد و دير به رشت رسيديم، ضمن اينکه روی زمين چمن مصنوعی هم مشکلاتی داشتيم. داماش نيز خيلی خوب بازی کرد اما ما شايسته پيروزی بوديم.

سرمربی پيشين پرسپوليس و تيم ملی مونته نگرو در ادامه گفت: «داماش برای بقا مبارزه می‌کرد و ما هم کار خود را برای رسيدن به صدر انجام داديم. کارم را در سپاهان با رده پنجمی آغاز کردم و اکنون به رتبه نخست رسيده‌ايم.»

نتايج ساير بازی های روز جمعه در ادامه آمده است.

شهرداری تبريز ۱ فولاد خوزستان ۱

ديدار تيم های شهرداری تبريز و فولاد خوزستان در ورزشگاه يادگار امام تبريز و در حضور فقط ۲۰۰ هوادار برگزار شد. گل فولاد در دقيقه ۱۵ توسط آندره به ثمر رسيد. در نيمه دوم داور برای شهرداری تبريز پنالتی گرفت و اين ضربه را سعيد دقيقی در دقيقه ۶۹ به گل تبديل کرد.

مجيد جلالی که بايد به دعوت کنفدراسيون فوتبال آسيا به مالزی می رفت تا در نشست مدرسان فوتبال شرکت کند، پس از پايان نيمه اول ورزشگاه يادگار امام را ترک کرد تا به پرواز برسد.

علی اصغر مدير روستا پس از اين تساوی خانگی گفت: حريف چند بازيکن اصلی خود را نداشت و می‌ترسيدم بازيکنانم فولادی ها را دست کم بگيرند و همينطور هم شد و در نيمه اول خيلی بد کار کرديم. در رختکن از دست بچه‌ها ناراحت بودم و گفتم در شان فوتبال تبريز نيست که اين طور بازی کنيد. بچه‌ها هم در نيمه دوم تلاش کردند و گل خورده جبران شد.

نفت تهران ۱ تراکتورسازی تبريز ۱

رودريگو توزی در دقيقه ۵۵ برای تراکتورسازی گلزنی کرد و پريرا در دقيقه ۷۷ موفق شد جدال اين دو تيم بالای جدولی را به تساوی بکشاند.

پس از اينکه تراکتورسازی گل زد، برخی بازيکنان نفت در اعتراض به اين که توزی قبل از گلزنی خطا کرده، با بازيکنان تراکتورسازی درگير شدند. سوشا مکانی دروازه‌بان نفت نيز آن ها را جدا کرد.

در اين بازی دو برادر پرتغالی روبروی هم بودند. مارکو لوپز بازيکن نفت و برادر دوقلوی فلاويو لوپز که در تراکتورسازی بازی می کند تقابل جالبی با هم داشتند.

حسين فرکی سرمربی نفت با اشاره به حضور هزاران هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه گفت: ما امروز به رغم ميزبانی، از شرايط ميزبانی محروم بوديم. گل تراکتورسازی روی عدم رعايت بازی جوانمردانه به ثمر رسيد و اگر اين اتفاق برای تيم مقابل رخ می‌داد، آنها نيز همين ادعا را می‌کردند.

در ادامه يکی از خبرنگاران از امير قلعه‌نويی سؤال کرد آيا از شکست استقلال مقابل پرسپوليس خوشحال است؟ سرمربی تراکتورسازی گفت: مسئوليت من اين است که تراکتورسازی قهرمان شود. با همه وجودم علاقمندم اين اتفاق بيفتد و اگر رقبا نتيجه نگيرند به نفع ما خواهد شد. به تمام تيم‌هايی که در آن حضور داشته‌ام احساس دارم اما همين که مردم به مظلوميت تراکتورسازی پی بردند خودش بزرگترين برد بود.

فجرسپاسی شيراز ۱ راه آهن ری ۲

بهادر عبدی در نيمه نخست و حسين کعبی در نيمه دوم برای راه آهن گلزنی کردند. گل محمد مهدی‌نظری در دقيقه ۸۱ فقط از سنگينی شکست شاگردان محمود ياوری کاست و مانعی برای سه امتيازی شدن راه آهنی ها نبود.

حسين کعبی بازيکن راه آهن که از زمان حضور در استيل آذين با محمود ياوری سرمربی فجر اختلاف داشت، ماه قبل به خاطر ترميم اَبرو با کنايه های ياوری در برنامه ۹۰ مواجه شد. او در اين بازی، بعد از گلزنی هنگام عبور از کنار نيمکت فجر صحبت هايی را انجام داد که به مذاق تماشاگران شيرازی خوش نيامد و عليه او شعار دادند.

تماشاگران فجر همچنين در شعارهای خود علی دايی را به ضد فوتبال متهم کردند. سرمربی فجر سپاسی در مورد اظهارات حسين کعبی در کنار نيمکت اين تيم گفت: «او داشت با خدا حرف می‌زد چون قدش کوتاه است، می‌خواست به خدا برسد!»

علی دايی نيز در اين باره گفت: من نديدم کعبی چنين کاری کند. پيش از مسابقه هم نه من و نه بازيکنانم هيچ مصاحبه‌ای انجام نداديم. در حالی که خيلی‌ها، خيلی حرف‌ها زدند.

صنعت نفت آبادان ۱ ملوان بندر انزلی ۲

در آخرين بازی هفته، ملوان که از بهترين های نيم فصل دوم ليگ برتر بوده است، موفق شد ميزبان پر نوسان خود را از پيش رو بردارد.

صنعت نفت که بر استقلال و پرسپوليس غلبه کرده، در بازی حساسی که سال هاست به «دربی جنوب و شمال» معروف است، مغلوب ملوان شد. در ورزشگاه تختی آبادان و در حضور حدود ۱۰ هزار تماشاگر، عليرضا رمضانی در دقيقه ۲۰ از روی نقطه پنالتی و پويا نزهتی در دقيقه ۳۲ گل‌های ملوان را به ثمر رساندند.

فونيکه سی آقای گل ليگ برتر در دقيقه ۳۷ تک گل آبادانی ها را به ثمر رساند تا رکورد ۶۶۶ دقيقه‌ای گل نخوردن ملوان در اين فصل شکسته شود. او حالا ۱۶ گله است و بااختلاف سه گل نسبت به نفر دوم، در حاشيه امنيت قرار گرفته.

داور مسابقه در نيمه اول عباس محمدی دروازه‌بان و در ثانيه های پايانی بازی نيز مصطفی صبری مدافع صنعت نفت را اخراج کرد.

فرهاد پورغلامی پس از پيروزی تيمش گفت: به بازيکنانم گفته بودم اگر ۱۵ دقيقه اول مسابقه را کنترل کنيم، می‌توانيم پيروز شويم و خيلی خوب هم از عهده اين کار برآمديم. با اين پيروزی حاشيه امنيت ما در جدول بيشتر شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG