لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۱۲

طرح جدید برای مبارزه با گرمایش زمین در کالیفرنیا


بيش از ۱۱۶ کمپانی مختلف در ماه دسامبر و تعدادی برابر با آن در ماه ژانويه به طور داوطلبانه به گزارش و ثبت ميزان دفع گازهای گلخانه ای اين شرکت ها در اداره «ثبت اطلاعات شرايط جوی کاليفرنيا» شتافتند تا حمايت و همکاری خود را با قوانين تازه مبارزه با مش

شرکت های مختلف در کاليفرنيا تشويق شدند تا پيش از آغاز اجرای قوانين تازه مبارزه با گرمايش زمين ميزان دفع و نشر گازهای گلخانه ای اين شرکت ها را گزارش دهند.


با در نظر گرفتن تصويب لوايح و ايجاد قوانين تازه تحت عنوان «حل مشکلات گرمايش زمين» در کاليفرنيا صاحبکاران مختلف در کاليفرنيا برای گزارش و به ثبت رساندن ميزان دفع و نشر و گازهای گلخانه ای شرکت های صنعتی خود پيشقدم شدند.


بيش از ۱۱۶ کمپانی مختلف در ماه دسامبر و تعدادی برابر با آن در ماه ژانويه به طور داوطلبانه به گزارش و ثبت ميزان دفع گازهای گلخانه ای اين شرکت ها در اداره «ثبت اطلاعات شرايط جوی کاليفرنيا» شتافتند تا حمايت و همکاری خود را با قوانين تازه مبارزه با مشکل گرمايش زمين به نمايش بگذارند

بيش از ۱۱۶ کمپانی مختلف در ماه دسامبر و تعدادی برابر با آن در ماه ژانويه به طور داوطلبانه به گزارش و ثبت ميزان دفع گازهای گلخانه ای اين شرکت ها در اداره «ثبت اطلاعات شرايط جوی کاليفرنيا» شتافتند تا حمايت و همکاری خود را با قوانين تازه مبارزه با مشکل گرمايش زمين به نمايش بگذارند.


اين عمل تاثير فوری بر ميزان دفع و نشر گازهای گلخانه ای در اين ايالت نخواهد گذاشت اما نشان دهنده آنست که بسياری از اين شرکت ها از هم اکنون در حال ايجاد راه هايی هستند تا از توسعه نشراين گازهای گلخانه ای نيز چون ديگر انواع آلاينده ها جلوگيری کنند.


شرکت های کداک، زيراکس، هيولت پاکارد، شرکت برق کاليفرنيای جنوبی ، شرکت بيمه کايزر و شرکت نفت اولترا مار تنها چند نمونه از شرکت هايی هستند که برای اجرای قوانين تازه مبارزه با گرمايش زمين در ايالت کاليفرنيا پيشقدم شده اند.


شهرسن فرانسيسکو دانشگاه استنفورد در شمال کاليفرنيا و کالج شهر لس آنجلس نيز جزو نام هايی هستند که از پيش از اجرای قوانين تازه نام خود را در مقابله با گرمايش زمين و پيشبرد کاهش آلاينده ها به ثبت رسانده اند.


داوطلبان ماه دسامبر با گزارش ميزان نشر گازهای گلخانه ای شرکت های خود تا پيش از ضرب العجل اول ژانويه ۲۰۰۷ توانستند از اميتازات تجاری ويژه ای برخوردار شوند و انتظار می رود تا شرکت های ديگر نيز با درنظر گرفتن اهميت اين قوانين و بدنبال يافته های تازه از جمله گزارش اخير هيئت بررسی سازمان ملل متحد در رابطه با شرايط محيط زيست هرچه زودتر گزارش ميزان آلاينده های خود را در دفاتر اطلاعات جوی کاليفرنيا به ثبت برسانند.


شرکت های نامبرده با ثبت نام خود در اين دفاتر در جلسات بررسی «مبارزه با مشکلات گرمايش زمين» در شرايط بهتری قرار خواهند گرفت و خواهند توانست علاوه بر موفقيت بيشتر در مناظرات در رابطه با اين موضوع در موقعيت مناسبتری از ديگران برای ارائه و فروش توليدات و فرآورده های متناوبی از قبيل «پانل های خورشيدی» ، «توربين های بادی» و يا «منابع انرژی غير نفتی» خود قرار بگيرند.


XS
SM
MD
LG