لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۸:۰۴

«حمايت ايران از شبه نظاميان شيعه عراق مرگبار است»


استيون هدلی می گوید پشتیبانی «مرگبار» ايران از گروه های شبه نظامی شيعه عراق، آشکارا بر دامنه کشمکش ها درعراق افزوده است

استيون هدلی مشاورامنيت ملی کاخ سفيد روز جمعه دوم فوريه گفت پشتيبانی «مرگبار» ايران از گروه های شبه نظامی شيعه عراق، آشکارا بر دامنه کشمکش ها درعراق افزوده است.


به گفته آقای هدلی سوريه همچنان مکان امنی برای عوامل بعثی رژيم پيشين عراق است که برای جلوگيری از تردد ستيزه جويان خارجی به داخل عراق اقدام های لازم را به عمل نمی آورد.


سوريه همچنان مکان امنی برای عوامل بعثی رژيم پيشين عراق است و این کشور برای جلوگيری از تردد ستيزه جويان خارجی به داخل عراق اقدام های لازم را به عمل نمی آورد
استيون هدلی

به گفته آقای هدلی نگرانی جورج بوش رييس جمهوری آمريکا از فعاليت های جمهوری اسلامی در عراق در وهله اول به اين دليل است که نيروهای آمريکايی را در معرض خطر قرار می دهد و نيز باعث مرگ عراقی ها می شود


آقای هدلی در واکنش به گزارش «برآورداطلاعات ملی» در باره وضعيت عراق، آن را سختگيرانه ولی منصفانه ارزيابی کرد.


استفان هدلی مشاورامنيت ملی کاخ سفيد در واکنش به اين گزارش گفت:«به طور خلاصه می توان گفت که اين گزارش نگاه سختگيرانه ای به عراق دارد و چالش پيش روی ما را مشخص کرده است و پيشنهاد می کند که ما می توانيم با راهبرد درست موفق شويم».


آقای هدلی تصريح کرد که آمريکا در حال پيشبرد استراتژی درست است.


گزارش جدید درباره عراق


سازمان های اطلاعات آمریکا در گزارشی هشدار داد که وضعيت بحرانی عراق و خشونت های روزافزون فرقه ای در اين کشورشاخص های اصلی «جنگ داخلی» را دارد.


دفتررياست امنيت ملی آمريکا نسخه غير محرمانه گزارش«برآورد اطلاعات ملی» را روز جمعه تحت عنوان «چشم انداز امنيت در عراق» منتشر کرده است.


طبق اين گزارش،عوامل کليدی در عراق وجود دارد که نشان می دهد اين کشور در جنگ داخلی به سر می برد.


اين گزارش هشدار می دهد که وضعت امنيت در عراق وخيم تر خواهد شد مگر آنکه اقدامات عملی در جهت کاهش خشونت در عراق صورت گيرد. در شرايط ضعف دولت مرکزی و نيروی امنيتی، قطب بندی ميان شيعيان و سنی ها در جامعه تشديد می شود و شرايط را هرچه بيشتر به سوی خشونت سوق می دهد.


XS
SM
MD
LG