لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۵

تصویب لايحۀ اصلاحات درمانی در کميتۀ مالی سنای آمريکا


رییس دمکرات کمیته مالی سنا، ازسناتور المپيا اسنو، عضو حزب جمهوريخواه، به خاطر حمایت از لایحه تشکر کرد.
لايحۀ اصلاح نظام بيمه های درمانی و بهداشتی همگانی روز سه شنبه سیزدهم اکتبر از تصويب کميتۀ مالی سنای آمریکا گذشت و نخستين مرحلۀ قانونی را پشت سر گذاشت.

اين لايحه که مخالفان و موافقان را در برابر هم قرار داده، يکی از وعده های انتخاباتی باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، به شمار می رفت.

کميتۀ مالی سنای آمريکا، با پشتيبانی يک سناتور جمهوريخواه، اين لايحۀ تاريخی را با چهارده رای موافق در برابر نه رای مخالف تصويب کرد.

سناتور المپيا اسنو، نخستين و تنها عضو حزب جمهوريخواه بود که از اين لايحه پشتيبانی کرد. با اين حال خانم اسنو گفت که تداوم پشتيبانی خود را نمی تواند تضمين کند و اين امر به متن نهائی لايحه بستگی دارد.

قرار است متن تصويب شده در کميتۀ مالی سنا با متن ديگری در کنگره ادغام شود.

در پی اعلام پشتيبانی سناتور اسنو از اين لايحه، شاخص ارزش سهام کمپانی های بيمه های درمانی در بازار سهام نيويورک، به ميزان دو و سه دهم درصد کاهش يافت.

باراک اوباما در نخستين واکنش خود نسبت به تصويب لايحه در کميتۀ مالی سنای آمريکا گفت: آنچه قابل توجه است اتفاق نظر بر سر اين لايحه است و در اين زمينه بحث های زنده و سازنده ای در جريان بوده است.

اعضای جمهوريخواه در سنا اين لايحه را مورد انتقاد قرار داده اند و آن را دخالت دولت در امور خصوصی شهروندان خوانده و گفته اند که پيآمدهای اين برنامه، فراتر از تصور خواهد رفت.

در همین زمینه، اورين هچ، سناتور جمهوریخواه از ايالت يوتا گفت: اين نخستين مرحله بشمار می رود و دمکرات ها تا بدست آوردن آنچه به دنبال اش هستند، راه درازی در پيش دارند.

این در حالی است که دمکرات ها برای تصویب این لایحه حداکثر به شصت رای در سنا نياز دارند که از آن برخوردارند.

در همین زمینه، دفتر هری رید، رییس اکثریت دمکرات های سنا، اعلام کرده است این لایحه در هفته بیست ششم اکتبر در صحن سنا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته دمکرات ها در سنای آمريکا در حال حاضر حدود ۴۶ ميليون نفر در در اين کشور تحت پوشش بيمه درمانی نیستند و چنانچه امروز اقدام نشود در سال ۲۰۱۹ اين تعداد به ۶۶ ميليون نفر خواهد رسيد.

این در حالی است که مخالفان در سنا می گویند: افزايش هزينه های درمانی از عوامل مهم در افزايش کسری بودجه آمريکا است.

به گفتۀ مقام های رسمی، بيمه های درمانی و بهداشتی همگانی، هشتصد و بيست و نه ميليارد دلار هزينه خواهد داشت.
XS
SM
MD
LG