لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۰۱

معرفی برندگان جوایز اتحادیه بازیگران سینما


«ادی مرفی» برای بازی در نقش دوم مرد فيلم «دريم گرلز» يا دختران رويايی موفق به دريافت جايزه شد

درسيزدهمين مراسم اهدای جوايز اسکرين اکتورزگيلد يا «اتحاديه بازيگران سينما» در«شراين اکسپوزيشن هال» گروه بازيگران فيلم «ليتل ميس سانشاين» فيلم مستقل و کم بودجه ای که سال گذشته در فستيوال سينمايی ساندنس معرفی ودر مدت کوتاهی تبديل به يکی از پرفروش ترين فيلم های سينمای آمريکا شد، جايزه برجسته ترين گروه بازيگران در يک فيلم سينمايی را به خود اختصاص داد.


داستان اين فيلم ماجرای يک خانواده نامتعادل است که تصميم می گيرند دختر خردسال خود را در يک مسابقه زيبايی شرکت دهند.


برنده شدن فيلم «ليتل ميس سانشاين» که نامزد دريافت چند جايزه «اسکار» نيز شده است با وجود رقبای سرسختی چون فيلم «ديپارتد» با شرکت جک نيکلسون و ليوناردو دی کپريو، «بابل» با شرکت کيت بلانشت و براد پيت، فيلم «بابی» با شرکت آنتونی هاپکينز و «دختران رويايی» با گروه برجسته ای از بازيگران سياهپوست چون ادی مرفی و جنيفر هادسن موجب شگفتی حاضران شد.


هرسال بهترين بازيگران سينما و تلويزيون در سالی که گذشت از سوی اعضای اتحاديه بازيگران سينما که خود از برجسته ترين بازيگران سينمای آمريکا هستند انتخاب می شوند و طی مراسم مخصوصی مجسمه طلایی بهترين بازيگر سال به آنها اهدا می شود

جوايز«اتحاديه بازيگران سينما» درميان دست اندرکاران هنر بازيگری در هاليوود يکی از مهم ترين جوايز سينمايی محسوب می شود.


هرسال بهترين بازيگران سينما و تلويزيون در سالی که گذشت از سوی اعضای اتحاديه بازيگران سينما که خود از برجسته ترين بازيگران سينمای آمريکا هستند انتخاب می شوند و طی مراسم مخصوصی مجسمه طلایی بهترين بازيگر سال به آنها اهدا می شود


بيشتر بازيگرانی که هفته گذشته جوايز«گلدن گلوب» را به خود اختصاص دادند باری ديگر از سوی «اسکرين اکتورز گيلد» که به آن به طور اختصار« سگ» گفته می شود جوايزی را دريافت کردند.


از جمله «هلن ميرن» بازيگرتاتر و سينمای انگلستان که برای بازی در نقش ملکه اليزابت دوم در فيلم «کويين» جايزه بهترين بازيگر زن سال را يکبار ديگر بخود اختصاص داد.


اين بازيگر همچنين برای ايفای نقش «اليزابت» در سريال تلويزيونی به همين نام برای شبکه «اچ بی او»جايزه بهترين بازيگر زن يک نقش تلويزيونی را از آن خود ساخت.


«فارست ويتيکر» بازيگر نقش ديکتاتور اوگاندا، ايدی امين، در فيلم «آخرين پادشاه اسکاتلند» جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد را از طرف «اتحاديه بازيگران سينما» دريافت کرد.


فارست ويتيکرهم چون «هلن ميرن» علاوه بر برنده شدن جايزه «گلدن گلوب» نامزد دريافت جايزه «اسکار» در رده بندی بهترين بازيگر نقش اول است.


در اين ميان چهار جايزه از ميان ده جايزه بهترين بازيگران سال سينما و تلويزيون به هنرپيشگان سياهپوست تعلق گرفت که در آن ميان «ادی مرفی» برای بازی در نقش دوم مرد فيلم «دريم گرلز» يا دختران رويايی و «جنيفر هادسن» برای بازی در نقش دوم زن همين فيلم موفق به دريافت جايزه شدند.


جايزه بهترين بازيگرمرد يک فيلم داستانی تلويزيونی به هنرپيشه انگليسی جرمی آيرونز تعلق گرفت و الک بالدوين عنوان بهترين بازيگر يک نقش کمدی در تلويزيون را برای شرکت در فيلم « ۳۰ راک» از آن خود ساخت.


همچنين هنرپيشه نوجوان گواتامالایی تبار، آمريکا فررا، که اخيرا جايزه بهترين بازيگر زن کمدی تلويزيون را در مراسم گلدن گلوب برنده شد يکبار ديگر برای بازی در نقش «آگلی بتی» جايزه «اتحاديه بازيگران سينما» را نيز به دست آورد.


XS
SM
MD
LG