لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۷

انتقال پیکر دختر قربانی تجاوز گروهی به دهلی نو


آمبولانس در حال انتقال پیکر قربانی تجاوز گروهی به محل مراسم .
پیکر دختر دانشجوی هندی که مورد تجاوز گروهی قرار گرفته بود روز يکشنبه دهم ديماه از سنگاپور به دهلی نو منتقل شد.

دختر قربانی دانشجوی پزشکی و ۲۳ سال سن داشته که در ۱۶ دسامبر در اتوبوسی مورد ضرب و شتم و تجاوز گروهی قرار گرفته بود.

به گزارش رسانه های هند اين دختر دانشجو به همراه دوستش از سينما به خانه بر می گشت که مورد حمله قرار می گيرد. شش مرد مهاجم آنها را با ميله آهنی مورد ضرب شتم قرار می دهند و به دختر دانشجو تجاوز می کنند.

این دختر بر اثر شدت جراحات وارده برای مداوا به سنگاپور منتقل شد.گزارش ها حاکی است اين دختر دانشجو که نامش فاش نشده روز شنبه در بيمارستان درگذشت.

کلوين لو، مدير بيمارستان مونت اليزابت سنگاپور در بيانيه ای در اين باره گفته است که جراحات قربانی بسيار شديد بوده است.

به گزارش رویترز ، شاهدان عینی گفته اند که سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره، مانموهان سینگ، نخست وزیر هند برای استقبال از پیکر این قربانی تجاوز گروهی در فرودگاه حاضر شده بودند.

شاهدان عینی گفته اند،‌پیکر این دختر دانشجو توسط آمبولانسی از فرودگاه به محل برگزاری مراسم منتقل شده است. پیکر این قربانی تجاوز گروهی سوزانده و خاکستر شده است.

به گزارش رويترز،‌ مقامات پليس هند می گويند که شش نفر را در ارتباط با قتل اين دختر بازداشت کرده اند.

مرگ اين دختر جوان موجی از تظاهرات و اعتراض در روز شنبه در هند در پی داشته است. ولی اين اعتراضات به صورت مسالمت آميز بوده و گزارشی در خصوص بروز خشونت در اين تظاهرات ها منتشر نشده است.

به دنبال درگذشت دختر دانشجويی که در دهلی نو مورد تجاوز گروهی قرار گرفته بود، روز شنبه ۹ ديماه تظاهرات اعتراضی درنقاط مختلف هند برگزار شده است. تظاهر کنندگان خواستار اقدامات قضايی و انتظامی برای حفاظت از زنان شده اند.

به گزارش خبرگزاری رويترز، صدها نفر در دهلی نو و ديگر شهر های هند دست به تظاهرات زده و برای اين دختر دانشجو به سوگواری پرداختند. تظاهر کنندگان همچنين از دولت مانموهان سنيگ، نخست وزير هند، خواسته اند تا با تهيه قوانين تازه با خشونت عليه زنان مقابله کند.

این درحالی است که تظاهرات اعتراضی در هفته گذشته به خشونت کشیده شد.

برای جلوگيری از خشونت های احتمالی در تظاهرات اعتراضی به مرگ اين دختر دانشجو هزاران پليس روز شنبه در خيابان های اصلی دهلی نو مستقر شده بودند و تردد خودروها در برخی از خيابان های شهر ممنوع اعلام شده بود.

طبق اين گزارش صدها تظاهر کننده در خيابان های دهلی خواستار مجازات اعدام برای متجاوزان شدند.

به گزارش رويترز، فعالان مدنی در هند می گويند، بسياری جرايم و آزار و اذيت جنسی و خشونت عليه زنان گزارش نمی شود و مجرمان مورد تعقيب قضايی قرار نمی گيرند و در صورت طرح شکايت روند قضايی بسيار کند است. اين فعالان معتقدند که دولت هند اقدامات لازم برای جلوگيری از خشونت عليه زنان را انجام نداده است.

رهبران سياسی خواهان تغيير ديدگاه ها در قبال نقش زن در جامعه هند هستند. در همين زمينه، نخست وزير هند در بيانيه ای خواستار توجه به مساله زنان در جامعه هند شده است.
XS
SM
MD
LG