لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۱۶
تيم ملی فوتبال ايران روز پنجشنبه در يک بازی تدارکی مقابل تيم ملی فوتبال برزيل، سه بر صفر شکست خورد.

اين بازی با حضور نزديک به پانزده هزار تماشاگر در ورزشگاه «زايد» شهر ابوظبی و با قضاوت علی فريد، از امارات برگزار شد. ايران در دقيقه پنجم بازی توسط محمد غلامی به گل رسيد، اما داور اماراتی اين گل را آفسايد اعلام کرد.

گل اول برزيل در دقيقه ۱۴ بازی و روی يک ضربه ايستگاهی به ثمر رسيد. محمد نصرتی پشت محوطه ۱۸ قدم بر روی الکساندر پاتو مرتکب خطا شد و دنی آلوز، مدافع تيم بارسلونا، از فاصله ۲۵ متری و به زيبايی گل نخست برزيل را وارد دروازه ايران کرد.

نيمه اول با تک گل برزيل به پايان رسيد و در اوايل نيمه دوم ايران بازی روان تری را ارائه کرد و توسط جواد نکونام حتی تا آستانه زدن گل پيش رفت. خسرو حيدری در دقيقه ۴۹ بازی توپ را روی دروازه فرستاد که جلال حسينی با ضربه سر ناقص توپ را به نکونام رساند و اما ضربه اين بازيکن به تير دروازه برخورد کرد.

پس از اين ضربه برزيل بارديگر نبض بازی را در دست گرفت و خطراتی را روی دروازه ايران ايجاد کرد و در دقيقه ۶۹ بازی، تعلل مدافعان ايران باعث شد تا پاتو گل دوم برزيل را به ثمر برساند.

کريم باقری،کاپيتان پيشين تيم ملی فوتبال ايران و کاپيتان فعلی پرسپوليس در دقيقه ۷۳ اين ديدار در ميان تشويق شديد تماشاگران وارد ميدان شد. به هنگام ورود کريم باقری به بازی جواد نکونام بازوبند کاپيتانی را بر روی بازوی وی بست.

کريم باقری برای آخرين بار با بازوبند کاپيتانی در ترکيب تيم ملی قرار گرفت. اين آخرين بازی باقری برای تيم ملی فوتبال ايران بود و وی از بازی در سطح تيم ملی خداحافظی کرد.

در ادامه بازی در دقيقه ۹۲ نليمار برای بار سوم دروازه ايران را باز کرد

در اين بازی سيد مهدی رحمتی، احسان حاج صفی، سيد جلال حسينی، محمد نصرتی، خسرو حيدری، مسعود شجاعی(کريم باقری)، جواد نکونام، پژمان نوری(ميلاد ميداودی)، آندرانيک تيموريان، ميلاد زنيدپور(ايمان مبعلی) و محمد غلامی(کريم انصاری فرد) برای تيم ملی ايران به ميدان رفتند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG