لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۱

درخشش تازه واردها برای برتری پرگل استقلال


از مرحله يک شانزدهم نهايی جام حذفی فوتبال ايران، تيم فوتبال استقلال مقابل سايپا به برتری پر گل ۴-۰ رسيد تا در مرحله يک هشتم نهايی میهمان گهر دورود شود.

تيم گهر که هدايتش را محمد مايلی کهن برعهده دارد، موفق شد در اهواز بر تيم استقلال اين شهر غلبه کند. تيم های داماش گيلان، فجرسپاسی شيراز، سايپا شمال، ذوب آهن اصفهان، ابومسلم مشهد و صنعت نفت آبادان نيز ديگر تيم های پيروز در اين مرحله بودند. شش بازی هم به دليل انصراف تيم ها برگزار نشد که در جام های حذفی کشورهای صاحب فوتبال، بی سابقه است.

جدال استقلال تهران و سايپا البرز در ورزشگاه آزادی و با رونمايی از بازيکنان جديد استقلال به انجام رسيد. همچنين مجتبی جباری بازيکن کليدی اين باشگاه نيز پس از ماه ها مصدوميت به ميدان آمد. پيش از ورود جباری، بازی با تساوی بدون گل دنبال می شد.

در اين بازی پس از اين که سايپا ۱۰ نفره شد و نيمه اول با تساوی ۰-۰ به اتمام رسيد، در نيمه دوم آرش برهانی دو بار، فرزاد حاتمی و ويسنته آرزه کاماچو بازيکن بوليويايی آبيها دروازه رحمان احمدی و سپس سنگربان ذخيره سايپا حميد لطف الله نژاد را گشودند.

تورج حق وردی داور مسابقه کاوه رضايی از سايپا را در دقيقه ۴۰ اخراج کرد. سرمربی سايپا معتقد است «اگر داور بيعدالتی نميکرد، بازی به پنالتی کشيده می‌شد.»

مجتبی تقوی به خبرنگاران گفت: زمانی که رضايی اخراج شد، اصلا خطا نکرد. اگر او اخراج نمی شد استقلال نمی‌توانست به ما گل بزند.

در اين بازی در ترکيب استقلال مهدی رحمتی، حنيف عمرانزاده، اميرحسين صادقی، علی حمودی، خسرو حيدری، حسن اشجاری، جواد نکونام، عباس محمدرضايی، فرزاد حاتمی (دقيقه ۷۸ ويسنته آرزه کاماچو)، آرش برهانی و امين منوچهری (دقيقه ۴۶ مجتبی جباری) بازی کردند.

غير از جباری که پس از چند ماه دوری به ميدان برگشت، اشجاری، محمدرضايی، آرزه و حاتمی که خريدهای نيم فصل استقلال هستند برای نخستين بار با پيراهن اين تيم به زمين آمدند. آرزه و حاتمی گلزنی کردند، جباری بازگشت خوبی داشت و عملکرد محمدرضايی و اشجاری نيز با واکنش مثبت اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه مواجه شد. به نحوی که در طول مسابقه بارها بازيکنان تازه وارد خود را تشويق کردند.

در حاشيه اين مسابقه، هواداران استقلال وقتی خيال شان از برتری اين تيم آسوده شد، شعارهايی را در کنايه به رتبه دوازدهمی پرسپوليس سردادند. آن ها طی دقايقی طولانی می گفتند: پرسپوليس قهرمان، در ليگ برتر بمان!

اظهارات پس از مسابقه

جواد نکونام هافبک تيم فوتبال استقلال پس از پايان بازی به خبرنگاران گفت: فردا معلوم ميشود از اين تيم جدا ميشوم يا اينکه در ايران ميمانم. اما تا به الان صحبتی مبنی بر پيوستنم به النصر امارات صورت نگرفته.

ويسنته آرزه هم گفت: خيلی خوشحالم در اولين ديداری که برای استقلال به ميدان رفتم موفق شدم گل بزنم. جو ورزشگاه برايم خوشايند بود. من از آمريکای جنوبی ميآيم، جايی که هواداران همواره استاديوم را پر کرده و از تيمشان حمايت ميکنند.

سعيد دقيقی مهاجم سايپا پس از شکست تيمش گفت: وقتی گل دوم را دريافت کرديم شيرازه تيم از هم پاشيد، البته اگر ۱۰ نفره نميشديم می‌توانستيم استقلال را ببريم.

امير قلعهنويی سرمربی آبی‌پوشان پيروزی تيمش را «به روح هوادار فقيد و خانوادهاش» تقديم کرد. اشاره او به هوادار جوان اين تيم بود که روز بازی استقلال با داماش در ورزشگاه درگذشت.

قلعه نويی در ادامه گفت: «تغييرات خوب بودند. بالانس در جناحين استقلال به وجود ميآيد. آمدن جباری تاثيرگذار بود. هنوز با استقلالی که مد نظر من است فاصله داريم و بازی به بازی بايد بهتر شويم. جباری بازيکن بزرگی است و اگر آماده شود حتی مشکلات تيم ملی را هم حل ميکند.»
XS
SM
MD
LG