لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۳۲

برتری پرسپوليس، شکست سپاهان و صدرنشينی فولاد خوزستان


بازی فولاد و راه آهن
در پايان هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران، فولاد خوزستان ۱۲ امتيازی شد تا مانند هفته چهارم، صدر جدول را در اختيار بگيرد. فولاد با گل لوسيانو پريرا بر ميزبان خود راه آهن غلبه کرد تا به صدرنشينی ۲۴ ساعته استقلال پايان دهد.

وحيد طالب لو که فصل گذشته را به علت مصدوميت از دست داده بود، برای اولين بار در ترکيب راه آهن قرار گرفت و وقتی از روی نقطه پنالتی گل خورد، خودش توپ را وسط زمين برد تا بازيکنان تيمش برای تغيير نتيجه تهييج شوند.

فجر سپاسی که چهار هفته را با چهار شکست سپری کرده بود، سپاهان را در خانه مغلوب کرد و بزرگترين شگفتی هفته را به جا گذاشت. رادومير جالوويچ مونته نگرويی سپاهان را پيش انداخت اما جابر انصاری و محمد حيدری دومين شکست متوالی را به قهرمان جام حذفی تحميل کردند.

تراکتورسازی پس از دو پيروزی متوالی در اصفهان، اين بار موقعيتهايش از خط دروازه عبور نکرد و در تبريز مقابل مس کرمان به تساوی بدون گل رضايت داد. همين نتيجه در بازی ذوب آهن و سايپا تکرار شد. قاسم حدادي فر از ذوب آهن در دقيقه ۹۰ کارت قرمز گرفت.

گسترش تبريز در قم با گلهای ايمان موسوی و مهرداد بايرامی ۲-۰ از صبا پيش افتاد اما رضا عنايتی مهاجم ۳۶ ساله صبا با دو گلی که زد، مانع از شکست شاگردان محمد مايلی کهن شد. نفت تهران هم جالبترين نتيجه هفته را به جا گذاشت و در اهواز ۴-۲ بر استقلال خوزستان غلبه کرد. نفت در آغازی سراپا هجومی، تا دقيقه ۱۶با سه گل پيش افتاده بود!

رضا نوروزی دو بار، مهرداد اولادی و رسول نويدکيا برای نفت گل زدند. هر دو گل ميزبان را هم ايمان مبعلی بازيکن سابق تيم ملی ايران به ثمر رساند.

شبی که ورزشگاه آزادی آب و برق نداشت

پرسپوليس در ورزشگاه آزادی با تک گل اميد عاليشاه بر ملوان بندر انزلی غلبه کرد. مهرداد کفشگری از پرسپوليس به دليل خطای شديد روی بازيکن حريف کارت قرمز گرفت تا سرخپوشان يک ساعت از زمان بازی را ۱۰ نفره اداره کنند. شاگردان دايی حالا پس از فولاد، استقلال و نفت در رده چهارم قرار دارند.

در دقيقه ۷۸ برق ورزشگاه آزادی قطع شد تا جريان بازی حدود پنج دقيقه متوقف شود. پس از وصل برق هم دودی متراکم شده بود که ناشی از استارت ژنراتورهای ورزشگاه بود. پيمان يوسفی گزارشگر تلويزيونی بازی، دقايقی که ورزشگاه در تاريکی بود و تماشاگران از نور تلفن همراه استفاده ميکردند را به مراسم افتتاحيه بازيهای المپيک تشبيه کرد.

معاون ورزشگاه، علت اين قطعی را نوسان برق شهری دانست. قبل از قطعی برق، آب گل آلود و زرد رنگ در لوله های ورزشگاه آزادی هم باعث اعتراض تماشاگران شده بود. سرپرست ورزشگاه گفت اين مشکل هم مربوط به اداره آب منطقه است.

مولايی مربی بدنساز پرسپوليس نيز در پايان مسابقه با ماموران نيروی انتظامی درگير شد. او به خبرنگاران گفت: «مامور نيروی انتظامی به من و خانواده ام فحش داد. قرار بود فرمانده آنها بيايد و از من عذرخواهی کند اما اين اتفاق رخ نداد. من قصد دعوا نداشتم بلکه آن مامور با من درگير شد. کسی که برای حفاظت به ورزشگاه آمده نبايد بي ادبی کند، بلکه بايد مانع بی ادبی ديگران شود.»

در جريان بازی بعد از آنکه محمد نوری توپ را بيرون نزد تا به وضعيت بازيکن مصدوم ملوان رسيدگی شود، هواداران ملوان عليه علی دايی شعار دادند. دراگان اسکوکيچ سرمربی ملوان در اين باره گفت: آناليزور من نوشته بود که پرسپوليس بازی جوانمردانه را رعايت نميکند. اما در طرف مقابل، خود ما توپ را بيرون زديم تا به مصدوميت بازيکن پرسپوليس رسيدگی شود.

در ترکيب پرسپوليس نيلسون، سيدجلال حسينی، محسن بنگر، مهدی سيدصالحی (محمدرضا خانزاده)، مهرداد کفشگری، محمد نوری، حسين ماهينی، قاسم دهنوی، پيام صادقيان (غلامرضا رضايی)، اميد عاليشاه (هادی نوروزی) و ميثم حسينی بازی کردند.

علی دايی پس از پيروزی تيمش در نشست خبری گفت: بين دو نيمه به بازيکنانم گفتم اگر پيروز نشويد به رختکن شما را راه نمي دهم. هم هنگام ۱۰ نفره بودن و هم زمانی که يازده بازيکن داشتيم بهتر از حريف بوديم و مي توانستيم گلهای بيشتری بزنيم.

دايی درباره شعار هواداران ملوان مبنی بر تفکرات ضد فوتبالی او پيرامون مسئله بازی جوانمردانه گفت: کاری به اين مسائل ندارم. هواداران هرچه دوست دارند بگويند، من کار خودم را انجام مي دهم.
XS
SM
MD
LG