لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۱۸

دومين شکست متوالی استقلال تهران در ليگ برتر


در نخستين روز از هفته بيست و يکم ليگ برتر فوتبال ايران، پنج مسابقه برگزار شد و استقلال تهران در شيراز با نتيجه ۲-۱ به فجر سپاسی باخت.

صدرنشين رقابت ها؛ سه هفته قبل با اختلاف ۷ امتيازی نسبت به تيم دوم در صدر جدول قرار داشت، اما حالا با متحمل شدن دومين شکست متوالی فقط يک امتياز برتری نسبت به تيم دوم دارد.

آبی‌پوشان تهرانی هفته گذشته مقابل مس کرمان که در رده هفدهم بود شکست خانگی را پذيرا شدند و اين هفته هم در برابر يک تيم ديگر که در جايگاه هفدهم قرار داشت باختند. فجر با اين پيروزی، راه آهن را يک رده پايين تر فرستاد.

طی دو هفته ای که استقلال شش امتياز مقابل تيم های پايين جدولی از کف داد؛ تراکتورسازی با دو پيروزی پياپی شش امتياز گرفت. فولاد خوزستان هم پس از شش هفته شکست ناپذيری، در خانه مقابل ذوب آهن تسليم شد.

در روز پايانی هفته بيست و يکم؛ جمعه ۳۰ دی، بيستم ژانويه راه آهن و نفت در ورزشگاه اکباتان به مصاف هم می روند. سپاهان در فولادشهر ميزبان شهرداری تبريز است. سايپا و صبا نيز در ورزشگاه انقلاب کرج بازی می کنند.

پرسپوليس هم در آخرين بازی هفته در تهران ميزبان تيم قعر جدولی مس سرچشمه است. شرح رقابت های روز پنجشنبه در ادامه آمده است.


فجرسپاسی شيراز ۲ استقلال تهران ۱

ظرفيت ورزشگاه که قرار است ميزبان فينال جام حذفی نيز باشد تکميل بود و بيش از ۱۵ هزار تماشاگر در حافظيه حضور داشتند.

در دهمين دقيقه دريبل سرپای زيبای يونس شاکری و حضورش در محوطه جريمه باعث شد نظم خط دفاعی استقلال به هم بريزد. پاس او به محمد مهدی نظری رسيد و حنيف عمران زاده ناگزير مرتکب خطای پنالتی شد.

مهدی رجب‌زاده پشت توپ ايستاد و برخلاف جهت حرکت مهدی رحمتی، دروازه استقلال را باز کرد.

۹ دقيقه بعد اسماعيل شريفات در محوطه جريمه تيم ميزبان سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. مجتبی جباری که در هفته هجدهم توپ را به دستان رحمان احمدی دروازه بان سپاهانی ها کوبيده بود، باز هم پشت ضربه پنالتی قرار گرفت. او اين بار موفق به گلزنی شد و بازی را به تساوی کشاند.

در نيمه دوم پس از چند حمله ناموفق استقلال، مهدی رجب زاده کاپيتان ۳۳ ساله شيرازی ها در دقيقه ۸۵ با يک شوت از راه دور برای فجرسپاسی گلزنی کرد و تيمش را به پيروزی رساند. رجب زاده که ۱۶ بازی ملی در کارنامه دارد، خودش پايه گذار اين گل بود تا روز خوب خود را تکميل کند.

برخی هواداران استقلال در پايان بازی برای دومين هفته پياپی به پرويز مظلومی اعتراض کردند و به گزارش خبرگزاری فارس، او را «مربی ترسو» ناميدند.

مظلومی خود در مصاحبه زنده با شبکه سوم سيما؛ حق را به هوادران معترض داد.

سرمربی استقلال با انتقاد از زمين مسابقه گفت: در نيمه اول غافلگير شديم اما در نيمه دوم با تغييراتی که داديم تيم برتر ميدان بوديم و بازی يکطرفه بود. با اين حال در نهايت روی يک غفلت و شوت، فجر به گل دوم رسيد.

محمود ياوری سرمربی فجر سپاسی هم ضمن رد کردن اعتراض سرمربی استقلال نسبت به کيفيت بد زمين، گفت: هر دو گل مان را از روی زمين به استقلال زديم. در ايران زمين‌های بدتر از حافظيه هم هست و ظلم يکسان خودش نوعی عدل است.

در حاشيه مسابقه، برخی تماشاگران فجر سپاسی به سمت حنيف عمران‌زاده سنگ پرتاب کردند. تماشاگران رقيب نيز تلافی کرده و مهدی‌ رجب‌زاده را آماج سنگ و بطری های آب قرار دادند.

در اين بازی وحيد شيخ‌ويسی، مهدی رجب‌زاده، خالد شفيعی، اميد خليلی، محمد آفند، عليرضا جليلی، ايوب کلانتری، مهرداد کريميان، هادی ايمانی (رضا حقيقی)، يونس شاکری و مهدی نظری (محمدرضا حسينی) بازيکنانی بودند که محمود ياوری به ميدان فرستاد.

در ترکيب استقلال هم مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنيف عمران‌زاده، مهدی اميرآبادی، خسرو حيدری، ساموئل، کيانوش رحمتی، مجتبی جباری، محسن يوسفی، اسماعيل شريفات و گوران يرکوويچ (دقيقه ۶۸ ميلاد میداودی) بازی کردند.

تراکتورسازی تبريز ۳ داماش گيلان ۱

محمد غلامی ابتدا برای داماش گلزنی کرد اما فرزاد حاتمی گل تساوی را زد.

در ادامه اما رودريگو توزی اهل برزيل و فلاويو لوپز مهاجم اهل پرتغال، دو گل ديگر برای تراکتورسازی به ثمر رساندند و اين تيم را به رده دوم ليگ برتر سوق دادند.

امير قلعه نويی که تيمش نيم فصل دوم را با اقتدار آغاز کرده است، در پايان بازی گفت: مادرمان ما را نفرين کرده که مربی شده‌ايم. درست است که بازی را برديم اما مشکلاتی هم داريم که نمی‌گويم تا اين روز قشنگ را خراب نکنم. بايد بازی به بازی پيش برويم و فعلاً در مورد قهرمانی حرف نزنيم.

مهدی تارتار سرمربی داماش نيز گفت: مطمئناً زياد ايراد داشتيم، روی گل اول و دوم اشتباه از خودمان بود. به نظر من تراکتورسازی می‌تواند از پرسپوليس و استقلال جلو بزند، چون اين پتانسيل را دارد.

ملوان بندرانزلی ۰ شاهين بوشهر ۰

بازی بسته شاهين بوشهر مقابل حملات بی نتيجه ملوان، تنها ديدار بدون گل روز پنجشنبه را رقم زد.

کارلوس کی‌روش برای تماشای اين بازی در ورزشگاه تختی انزلی حاضر شد و هواداران ملوان با شعار «کی‌روش انزلی‌چی» او را تشويق کردند.

از حاشيه های اين بازی، در دقيقه ۷۰ وحيد طالب‌لو و هادی شکوری دروازه بان و مدافع ميانی شاهين با يکديگر درگيری لفظی شديدی پيدا کردند که داور به آنها تذکر داد.

شماری از تماشاگران ملوان نيز عليه بهمن صالح‌نيا مديرعامل ملوان شعار دادند و به دليل مصاحبه با برنامه نود درباره ستاره های سابق اين تيم، صالح‌نيا را دروغگو خطاب کردند.

صالح نيا در آن برنامه گفته بود که قصد داشته مازيار زارع، سيدجلال حسينی و پژمان نوری را به تيم برگرداند اما آن ها نپذيرفته اند. هر سه بازيکن به اتفاق حسن اشجاری، اظهارات صالح نيا را تکذيب کرده و گفتند صالح نيا هنگامی با ان ها مذاکره کرد که با تيم های خود قرارداد داشتند.

فرهاد پورغلامی سرمربی ملوان پس از پايان بازی گفت: سخت است مقابل تيمی که ۱۰ نفره دفاع می‌کند بتوان موقعيت گلزنی خلق کرد. شاهين خوش شانس بود و به يک امتيازی که می خواست رسيد.

فيروز کريمی سرمربی شاهين هم با عذرخواهی از هواداران ملوان به خاطر انجام بازی دفاعی، درباره اولتيماتوم مسئولين باشگاه شاهی گفت: کسی نمی تواند در حريم کاری‌ام به من اولتيماتوم بدهد. به هيچ کس هم اجازه نمی‌دهم روی نيمکت، در داخل رختکن و در زمين مسابقه در کارم دخالت کند.

مس کرمان ۲ صنعت نفت آبادان ۲

لئون پاچاچيان و فونيکه سی برای صنعت نفت گلزنی کردند. آرارات آرکليان و احمد حسن‌زاده نيز گل های مس را به ثمر رساندند. فونيکه سی حالا با ۱۲ گل همچنان در صدر جدول گلزنان ايستاده.

پس از پايان مسابقه سرپرست مس با گزارشگر سيمای اين استان به درگيری فيزيکی پرداخت تا کار به دخالت نيروی انتظامی کشيده شود. عبدالصمد مرفاوی سرمربی پيشين مس هم با گزارشگر سيمای کرمان درگيری فيزيکی پيدا کرده بود.

فونيکه‌سی مهاجم آبادان ها و شجاع خليل زاده بازيکن مس کرمان نيز که در جريان بازی با هم درگيری لفظی پيدا کرده بودند، در راهروی ورزشگاه با هم گلاويز شدند. خبرگزاری فارس گزارش داده که شروع کننده اين درگيری فيزيکی شجاع خليل زاده بود و آقای گل ليگ برتر هم از عصبانيت، شيشه رختکن را شکسته.

آلبرتو کاستا پس از تساوی مقابل مس گفت: بازی حساس و پر هيجانی بود. از تلاش بازيکنانم راضی هستم و خوشحالم که با امتياز کرمان را ترک می کنيم.

ميروسلاو بلاژويچ نيز درباره اينکه گفته می‌شود هيات مديره مس کرمان باشگاه در ترکيب تيم دخالت می‌کند، گفت: اين حرف بی‌ربطی است. به هيچ‌کس اجازه دخالت را در تمام دوران مربيگری ام نداده‌ام.

فولاد خوزستان ۰ ذوب آهن اصفهان ۱

در هفته ای که مهاجمان خارجی خوش درخشيده اند، ايگور کاسترو مهاجم برزيلی ذوب آهن در دقيقه ۸۳ گل زد و تيمش را به اولين پيروزی در نيم فصل دوم رساند.

منصور ابراهيم‌زاده پس از پيروزی ذوب آهن گفت: ما فولاد را آناليز کرده و به ضد حملات چشم دوخته بوديم. بازيکنان ذوب‌آهن در شرايطی بحرانی خود را بازسازی کردند تا اهواز را با دست پر ترک کنيم. به آينده تيمم خوشبين هستم، گرچه هنوز مشکلات باشگاه برطرف نشده است.

مجيد جلالی سرمربی فولاد نيز گفت: اگر می‌خواهيم تيم جوانی داشته باشيم و نتيجه بگيريم بايد تحمل داشته باشيم، بازی دست ما بود ولی روی بی‌تجربگی بازيکنان جوانمان گل خورديم.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG