لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۱
هفته ششم ليگ برتر فوتبال ايران، عصر پنجشنبه با برگزاری سه بازی آغاز شد تا رتبه نخست جدول رده بندی طی دو هفته اخير، باز هم صدرنشين تازه ای به خود ببيند.

پس از سپاهان، تراکتورسازی و ملوان، اين بار نوبت سايپا البرز بود که بالانشين شود. رقابت های اين هفته روز جمعه با انجام شش بازی به پايان خواهد رسيد و در مهم ترين نبرد، پرسپوليس و استقلال از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی، هفتاد و پنجمين شهرآورد بزرگ تهران را برگزار خواهند کرد.

سايپا البرز برای ايستادن در صدر، با يک گل مقابل آلومينيوم هرمزگان پيروز شد. سعيد دقيقی در نيمه اول، گل پيروزی و صدرنشينی سايپا را وارد دروازه شاگردان اکبر ميثاقيان کرد.

اما تداوم صدرنشينی سايپای ۱۳ امتيازی، منوط به ناکامی هر چهار تيم ملوان، تراکتورسازی، صبا و فجرسپاسی در ديدارهای جمعه خواهد بود. شرح دو ديدار ديگر روز پنجشنبه در ادامه آمده است.

راه آهن ۲ فولاد خوزستان ۱

عليرضا عباسفرد و بهادر عبدی برای راه آهن و مهدی نوری از روی نقطه پنالتی برای فولاد گلزنی کردند. گل پيروزی راه آهن در دقايق پايانی به ثمر رسيد.

اين بازی حاشيه های فراوانی داشت. خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان «خودزنی دايی» به اعتراض شديد سرمربی راه آهن اشاره کرده. پس از تصميم غلامرضا جباری داور مسابقه مبنی بر اخراج دروازه بان فولاد، کمک داور او را منصرف کرد. دايی نيز به شدت معترض شد و به نوشته اين سايت، «به سر و صورت خود می زد.»

در دقيقه ۳۱ مجتبی شيری مهاجم راه آهن گل زد اما کمک داور آفسايد گرفت که روی اين صحنه نيز علی دايی شديداً عصبانی و معترض بود. او در ادامه با ناظر اين مسابقه درگيری لفظی پيدا کرد.

در دقيقه ۳۷ و طی اتفاقی بی سابقه، فواره های آبپاشی برای لحظاتی روی چمن ورزشگاه روشن شد که بهت زدگی بازيکنان و حاضران در ورزشگاه را در پی داشت.

همچنين با تاريکی هوا فقط دو پروژکتور ورزشگاه اکباتان روشن شد که به دليل تاريکی، مربيان فولاد به اين موضوع اعتراض کردند. عکاسان هم قصد ترک ورزشگاه را داشتند که در پی اين اعتراض ها دو پروژکتور ديگر نيز روشن شدند!

غير از سيموئز کمک مربی تيم ملی ايران، حدود ۲۵۰ کودک و نوجوان برای تشويق راه آهن در ورزشگاه حضور داشتند. اسکوربورد ورزشگاه از دقيقه ۵۰ خاموش شد.

علی دايی در نشست خبری پس از بازی گفت: تيمم برده اما دارم سکته می‌کنم. صحنه‌هايی ديدم که در عمرم نديده بودم. پنالتی‌ای که گرفتند اصلا درست نبود. فرشيد کريمی قسم ‌خورد که پنالتی نبود. همچنين گل ما به درستی زده شد اما داور آفسايد گرفت. کجای دنيا چنين قوانينی وجود دارد. واقعا برای اين داوری متاسفم. بازيکن حريف در محوطه جريمه ما خوابيده بود و فقط چايی کم داشت بخورد که به او پاس دادند و در منطقه آفسايد صاحب توپ شد و داور آن را نديد.

پيکان ۱ سپاهان اصفهان ۰

گل ايمان مبعلی در دقيقه ۹۳ باعث شد تا دومين شکست متوالی به مدافع عنوان قهرمانی ليگ برتر تحميل شود.

در اين بازی که حدود ۵۰۰ تماشاچی داشت، کارلوس کی‌روش سرمربی تيم ملی ايران نيز از نزديک به تماشای مسابقه پرداخت.

هواداران سپاهان پس از شکست، محمدرضا ساکت مديرعامل پيشين اين تيم را تشويق کردند.

عليرضا رحيمی مديرعامل فعلی سپاهان نيز در ورزشگاه بود.

مرزبان کمک مربی سپاهان وقتی قصد رفتن به رختکن را داشت با اعتراض هواداران سپاهان روبرو شد. آنها معتقد بودند در فصل نقل و انتقالات، کادرفنی باعث جدايی بازيکنان کليدی اين تيم شده است.

عبدالله ويسی سرمربی پيکان که خود سابقه حضور در سپاهان را دارد، پارسال نيز به عنوان سرمربی صبا مقابل سپاهان پيروز شد اما اين بار در تيم پيکان و بعد از پيروزی مجدد، خوشحالی بيشتری بروز داد.

او در نشست خبری بعد از بازی در اين باره گفت: من سپاهانی هستم. مجيد بصيرت، لوينيان و کعبيان پور (همراهان ويسی در پيکان) هم سپاهانی هستند، اين برد را به مجيد بصيرت تقديم می‌کنيم زيرا ۲۰ سال در سپاهان زحمت کشيد، از نوجوانان در اين تيم حضور داشت اما متاسفانه او را از اين تيم بيرون کردند.
XS
SM
MD
LG