لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۴
فدراسيون فوتبال ازبکستان در اقدامی غيز متعارف، فهرست محرمانه بازيکنان تيم ملی ايران برای سفر به اين کشور را در سايت خود منتشر کرد.

مربی تيم ملی ايران اين مسئله را «يک اقدام کاملاً غيرحرفه‌ای» دانسته و ارسال فهرست به ازبکستان را نه برای اعلام عمومی، بلکه صرفاً برای دريافت رواديد عنوان کرده است.

فهرست ۳۳ نفره تيم ملی فوتبال ايران در شرايطی اعلام شد که هنوز هفته پايانی رقابت‌های ليگ برتر برگزار نشده، قهرمان مشخص نيست و احتمال کاهش انگيزه برخی بازيکنان برای درخشش مقابل ديدگان سرمربی تيم ملی ايران وجود دارد. کاهش انگيزه ای که می تواند دو جانبه باشد، به اين معنا که بازيکنان دعوت شده را نيز تحت تاثير قرار دهد.

اميد نمازی دستيار کارلوس کی روش با اعتراض به اقدام نامعمول فدراسيون فوتبال ازبکستان گفت: «هنوز چند روز تا شروع اردوی تيم ملی باقی‌مانده و ليگ برتر هم تمام نشده، حالا با اين وضع، ليست تيم ملی در تمام نشريات چاپ خواهد شد و کار ازبکستان قابل قبول نيست.»

اردوی تيم ملی ايران پيش از بازی با ازبکستان، از هفته آينده در تهران آغاز خواهد شد و ملی‌پوشان پس از چند روز تمرين عازم ترکيه می شوند.

کارلوس کی‌روش که بلافاصله پس از بازی تدارکاتی مقابل موزامبيک به مرخصی شش روزه رفته بود، عصر سه‌شنبه به تهران بازگشت.

با وجود پيگيری کادر فنی برای انجام دو بازی تدارکاتی تا پيش از بازی با ازبکستان، هنوز بازی با هيچ حريفی قطعی نشده. قرار بود تيم ملی ايران در ترکيه با عراق بازی کند اما اين مسابقه نيز مانند ديدار با امارات لغو شد.

علت لغو بازی، تصميم زيکو سرمربی عراق عنوان شده است اما مشخص نيست چرا زيکو مخالفت خود را دو هفته بعد از اعلام قطعی برگزاری اين بازی اعلام کرده است!

از آلبانی به عنوان حريف جايگزين در اردوی ترکيه نام برده شده اما مذاکرات فدراسيون فوتبال ايران هنوز به قطعيت نرسيده. ديگر بازی تدارکاتی که قرار بود در پايان اردوی تهران فراهم شود، به دليل پيدا نکردن حريف منتفی شده است!

فهرستی که لو رفت

اسامی بازيکنان تيم ايران که سايت فدراسيون ازبکستان منتشر کرده و بلافاصله در رسانه های ايران نيز درج شده به شرح زير است. هفت بازيکن از استقلال، پنج نفر از پرسپوليس به اتفاق سه يار از تراکتورسازی و ذوب آهن، بيشترين سهم را در اين فهرست دارند.

۱۰ بازيکن از اين جمع در پايان اردوی ترکيه خط خورده و به ايران بازخواهند گشت.

دروازه بان ها: مهدی رحمتی، محسن فروزان، عليرضا حقيقی، شهاب گردان.

خط دفاعی: سيدجلال حسينی، هادی عقيلی، مهرداد پولادی، خسرو حيدری، شجاع خليل‌‌زاده، حسين ماهينی، پژمان منتظری و احسان حاج‌صفی.

خط ميانی: پژمان نوری،‌ محمد نوری، غلامرضا رضايی، مازيار زارع، علی کريمی، آندرانيک تيموريان، مجتبی جباری، جواد نکونام، رضا حقيقی، محمدرضا خلعتبری، محسن مسلمان، اشکان دژاگه، قاسم حدادی‌فر و فريدون زندی.

خط حمله: آرش افشين، احمد حسن‌زاده، محمد قاضی، محمد غلامی، ميلاد ميداودی، کريم انصاری فرد و رضا نوروزی.

پزشک تيم ملی فوتبال ايران درباره آخرين وضعيت اشکان دژاگه می گويد؛ باشگاه ولفسبورگ دوری هشت هفته‌ای اين بازيکن از ميادين را تخمين زده است.

دکتر عليرضا شهاب گفت: قرار شده پرونده پزشکی اشکان را بفرستند تا بتوانيم درباره زمان بهبودی او نظر دهيم. همسترينگ خارجی پای او دچار پارگی شده. با استناد به اين موضوع دژاگه نمی‌تواند در ديدار رفت ايران مقابل تيم‌های ازبکستان و قطر حضور داشته باشد اما تا زمان بازی با لبنان در ماه شهريور به آمادگی مطلوب خواهد رسيد.

به اين ترتيب، دژآگه در اردوی تهران و ترکيه نيز حضور نخواهد داشت.

پزشک تيم ملی ايران درباره وضعيت بهبودی مسعود شجاعی نيز گفت: دوران مصدوميت اين بازيکن تمام شده و او ديگر هيچ مسئله پزشکی ندارد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG