لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۵۶

توقف پرسپوليس در ايستگاه قم


در هفته بيست و يکم ليگ برتر فوتبال ايران، پرسپوليس در ورزشگاه يادگار قم به مصاف تيم صبا رفت و با تساوی بدون گل متوقف شد.

يحيی گل محمدی سرمربی جديد پرسپوليس که با اين تيم در جام حذفی ضمن ارائه بازی های زيبا، برتری های پرگلی را مقابل ملوان بندرانزلی و نفت تهران کسب کرده، در ليگ برتر باز هم از کسب پيروزی باز ماند و نتوانست تيمش را از رده دوازدهم که يادگار مانوئل ژوزه سرمربی اخراجی اين تيم است، بالاتر بياورد.

پس از اين ديدار، شمار بازيکنان پرسپوليس که دو کارت زرد دارند به عدد هفت رسيد. هر کدام از اين بازيکنان در صورتی که در بازی بعدی مقابل داماش کارت زرد بگيرند، شهرآورد هفتاد و پنجم در برابر استقلال را از دست خواهند داد.

عليرضا نورمحمدی، حسين ماهينی، علی کريمی، محمد نوری، رضا حقيقی، مهدی مهدويکيا و غلامرضا رضايی بازيکنان ياد شده هستند که تقريباً همگی نيز بازيکنان کليدی اين تيم محسوب می شوند.

سرخپوشان در مسابقه با صبا نيز رقابتی هجومی را در دستور کار خود داشتند اما نصيبی از موقعيتهای گلزنی شان نبردند. حتی در نيمه اول کريم انصاريفرد فرصت باز کردن دروازه خالی را هدر داد. در طرف مقابل هم صبا قدر موقعيت هايش را در امتداد بازی ندانست.

ميلاد نوری هافبک خوزستانی و خوش تکنيک صبا که به تازگی توسط کارلوس کيروش به تيم ملی هم دعوت شده و در بازی های غرب آسيا به ميدان رفته، از برترين بازيکنان ميدان بود و بارها خط ميانی و دفاعی پرسپوليس را آزار داد. اما پرتلاش ترين بازيکن زمين، مهرداد طهماسبی سنگربان صبا بود. او با واکنش های به موقع، مانع از سه امتيازی شدن سوغات شاگردان يحيی گل محمدی از استان قم شد.

پرسپوليس ۲۶ امتيازی کماکان در رده دوازدهم قرار دارد و صبا قم هم ۲۹ امتيازی شد و در رده هفتم است. در اين بازی در ترکيب پرسپوليس نيلسون، سيدجلال حسينی، عليرضا نورمحمدی، حسين ماهينی، مهرداد پولادی، علی کريمی (۷۶- اميرحسين فشنگچی)، محمد نوری، رضا حقيقی، مارکو پروويچ، کريم انصاريفرد (۶۷- هادی نوروزی)، غلامرضا رضايی (۸۹- محمد قاضی) به ميدان رفتند.

ايسنا گزارش داده قبل از شروع مسابقه، هواداران صبا با تجمع در هتل محل اقامت پرسپوليس، با نشان دادن اسکناس و سر دادن شعار «يحيی پولکی» به سرمربی سابق تيم خود اعتراض کردند.

گل محمدی در ميانه فصل از تيم صبا شد و به عنوان دستيار، در پرسپوليس به مانوئل ژوزه پيوست.

گل محمدی نيز حاضر به شرکت در نشست خبری قبل از مسابقه نشد. هنگامی که بازيکنان پرسپوليس پس از اقدامات ويژه نيروی انتظامی برای دور کردن هواداران از مقابل هتل، قصد سوار شدن به اتوبوس را داشتند، اين تنش مجدداً شکل گرفت.

با هجوم هواداران پرسپوليس برای ديدن علی کريمی، او آخرين بازيکنی بود که از هتل خارج شد تا با اسکورت ويژه ماموران انتظامی به همبازيانش ملحق شود.

فارس نيوز هم در گزارش خود به پلاکارد هواداران پرسپوليس اشاره کرده که به ورزشگاه آورده و روی آن علی فتح الله زاده، فرهاد مجيدی و امير قلعه نويی زير پای محمد رويانيان به حالت خبردار ايستاده بودند!

گل محمدی: قهرمانی در جام حذفی را می خواهيم

سرمربی صبا قم در نشست خبری پس از مسابقه با اعلام رضايت از بازی و عملکرد شاگردانش گفت: آنها هفتههای گذشته نتايج خوبی گرفتند و مهاجمان خوبی دارند. با برنامهريزی توانستيم ميانه ميدان را در اختيار بگيريم و مهاجمان آنها را کنترل کنيم. ميتوانستيم به گل هم برسيم اما نشد.
عبدالصمد مرفاوی درباره وضعيت زمين ورزشگاه گفت: نسبت به دو ماه قبل خيلی بهتر شده. آن موقع افتضاح بود. در آينده بهتر هم خواهد شد.

يحيی گلمحمدی هم با ابراز نارضايتی از بی دقتی مهاجمانش در نواختن ضربات آخر گفت: خوب بازی کرديم و خوب دويديم، بازيکنان ما از جان مايه گذاشتند و حقمان برد بود. آن هم در حالی که مالکيت زمين و توپ را در اختيار داشتيم.

گل محمدی با انتقاد از وضعيت زمين ورزشگاه يادگار امام گفت: صبا با اين زمين در مسابقه با الشباب در مرحله حذفی ليگ قهرمانان آسيا به مشکل ميخورد.

سرمربی پيشين صبا قم درباره علت جدايي اش از اين تيم که با انتقاد شديد هواداران فوتبال در قم نيز مواجه شده است، گفت: مسئولان باشگاه صبا نتوانستند به وعده های خود عمل کنند. حتی ۲۰ درصد از مبلغ قراردادها هم پرداخت نشد. شرايط صبا باعث شد از نظر روحی و روانی به هم بريزم و حتی در بيمارستان بستری شدم.

گل محمدی با اشاره به اين که در بدترين شرايط و وضعيتی بحرانی پرسپوليس را تحويل گرفته است، ادامه داد: تيم را جمع و جور کردم. کار بزرگی انجام داديم و پرسپوليس اکنون در جام حذفی به دنبال قهرمانی است زيرا اين جام، راه ميانبر برای رسيدن به آسياست. در ليگ هم ميخواهيم رتبه ای خوب کسب کنيم و خود را به بالای جدول برسانيم.
XS
SM
MD
LG