لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۷
هفته ای که به روزهای پايانی اش نزديک می شود، دربرگيرنده چند رويداد مهم ورزشی در رقابت های جوانان و نوجوانان آسيا بود.

مسابقات فوتبال جوانان آسيا در چين، واليبال جوانان آسيا در تايلند ، واترپلوی جوانان آسيا در اندونزی و بسکتبال نوجوانان غرب آسيا در تهران از جمله رقابت هايی است که تيم های ملی جوانان و نوجوانان ايران در آن حضور دارند.

ناکامی غير منتظره در فوتبال و شکست ناباورانه در بسکتبال در شرايطی رقم خورد که در واليبال و واترپلو، تاکنون نتايج موفقی توسط ورزشکاران جوان ايرانی به جا گذاشته شده است.

فوتبال جوانان آسيا

تيم ملی جوانان ايران با سرمربيگری علی دوستی مهر، با نتايج ۲-۰ مقابل کره جنوبی و ۳-۰ مقابل استراليا شکست خورد و اميدهای خود را برای صعود از دست داد.

ناکامی جوانان ايرانی با ۵ گل خورده و بدون گل زده، يادآور نگرانی برخی کارشناسان فوتبال است که معتقدند فوتبال ايران در هياهوی ليگ برتر و رقابت های تيم ملی بزرگسالان، از آينده نگری و پشتوانه سازی علمی و هدفمند بازمانده است.

برتری ذوب آهن اصفهان مقابل الهلال عربستان و بازی دوستانه تيم های ملی ايران و برزيل، در رسانه های ورزشی ايران بر اخبار مربوط به ناکامی جوانان فوتباليست، سايه انداخته است.

واترپلوی جوانان آسيا

تيم ملی واترپلوی جوانان ايران در دومين ديدار خود در مسابقات قهرمانی آسيا نيز به پيروزی رسيد.

آب بازهای جوان ايرانی در مصاف با اندونزی ميزبان مسابقات، با نتيجه ۱۵- ۱۰ به پيروزی رسيدند تا صدرنشين گروه خود شوند. ايران که نيمه اول را ۱۰-۳ به سود خود پايان داده بود، در نيمه دوم با نفرات ذخيره بازی کرد تا مهره های اصلی استراحت کنند.

ايران در اولين بازی اش توانسته بود قزاقستان را شکست دهد. در ديگر ديدارهای برگزار شده، قزاقستان ۱۴- ۶ تايلند را شکست داد و ازبکستان ۱۹ - ۷ از سد قطر گذشت.

تيم واترپلوی جوانان ايران در آخرين ديدار از مرحله مقدماتی، روز شنبه با تايلند روبرو می شود.

واليبال جوانان آسيا


تيم ملی واليبال جوانان ايران با برتری ۳-۰ مقابل هندوستان به جمع ۸ تيم برتر مسابقات راه پيدا کرد. شاگردان يوتسا ست کوويچ امسال بهترين نتايج را در رشته های تيمی، در ورزش جوانان ايران به جا گذاشته اند.

ملی‌پوشان جوان ايران روز جمعه در مرحله يک چهارم نهايی مقابل قطر قرار خواهند گرفت.

اين رقابت‌ها با حضور ۱۷ تيم در تايلند در حال برگزاری است. ايران در ديدار قبلی، با نتيجه ۳-۰ از سد تايوان عبور کرده بود.
واليباليست های ايران به راحتی اندونزی را نيز ۳-۰ شکست دادند. جوانان سريلانکا هم ۳-۱ به ايران باختند.

با اين حال مهم ترين پيروزی ايران در پنج ديداری که تاکنون انجام داده، برتری ۳-۱ مقابل ژاپن بوده است. ايران با اين نتايج، از بخت های اصلی کسب عنوان قهرمانی در اين مسابقات است.

بسکتبال نوجوانان آسيا

تيم ملی بسکتبال بزرگسالان ايران با اتکا به ستاره هايش خوش می درخشد اما در رده های سنی پايه، نتايج مطلوبی به جا گذاشته نشده است.

تيم ملی بسکتبال جوانان ايران در مسابقات قهرمانی آسيا به ميزبانی يمن، با شکست مقابل کره جنوبی و تايوان به مقام چهارم رسيد تا از صعود به مسابقات جهانی ۲۰۱۱ لتونی نيز بازبماند.

ديروز، تيم بسکتبال نوجوانان ايران در رقابت های غرب آسيا به ميزبانی تهران، با نتيجه ۸۰ - ۷۶ مقابل عراق مغلوب شد.

در اين مسابقات تيم های لبنان، عراق، اردن و ايران حضور دارند. شکست مقابل نوجوانان عراق که به تبع شرايط سياسی اين کشور، اردوی منسجم و برنامه های آموزشی مدرنی را نيز سپری نکرده اند، درخور تامل است.

نوجوانان ايران امشب به مصاف لبنان می روند. اين مسابقات جنبه رسمی دارد و سه تيم برتر، راهی رقابت های قهرمانی آسيا می شوند. يعنی فقط يک تيم حذف خواهد شد!
XS
SM
MD
LG