لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۵۲

مانور موشکی سپاه پاسداران در گرمسار


مانور موشکی قبلی سپاه پاسداران در حوالی شهر قم برگزارشد.

مانورنظامی پنج روزه جمهوری اسلامی ايران روز دوشنبه، دوم بهمن ماه، برای نشان دادن قدرت موشکی سپاه پاسداران در نزديکی شهر گرمسار آغاز شد.


اين مانور همزمان با در خواست وزرای امورخارجه کشورهای عضو اتحاديه اروپا از تمام کشورهای دنيا برای اجرای کامل تحريم های وضع شده توسط شورای امنيت سازمان ملل عليه ايران، آغاز شد.


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مانور پنج روزه در حوالی شهرستان گرمسار در ۱۰۰ کيلومتری شمال شرق تهران موشک های با برد کوتاه و متوسط را آزمايش می کند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اين مانور پنج روزه را در حوالی شهرستان گرمسار آغاز کرده است. در اين مانور موشک های با برد کوتاه و متوسط آزمايش می شوند.


مانور پنج روزه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ايران اولين مانور پس تصويب قطعنامه تحريم شورای امنيت سازمان ملل در ۲۳ دسامبر، دوم دی ماه است که به موجب آن فروش هر گونه مواد و تکنولوژی که می تواند در برنامه توليد موشک يا هسته ای مورد استفاده قرار گيرد به ايران ممنوع و دارايی های خارجی ۱۰ شرکت بزرگ و شهروند ايرانی مسدود شد.


پيشتر تلويزيون دولتی ايران اعلام کرده بود که موشک های فجر ۵ و زَلزال در اين مانور آزمايش می شوند. فجر ۵ و زلزال هر دو از موشک هايی با برد کوتاه هستند.


موشک های زلزال و فجر پنج ادوات نظامی توليد جمهوری اسلامی ايران در اوايل سال ۲۰۰۶ هستند. فجر پنج دارای سکوی متحرک بوده و برای اهداف زمينی کاربرد دارد و برد آن ۷۵ کيلومتر است.


به گزارش خبرگزاری فارس ، مسوول روابط عمومی گردان ۶۴ قرارگاه خاتم الانبيا گفته است عصر روز دوشنبه مرحله آزمايش موشکی آغاز می شود.


خبرگزاری آسوشيتدپرس می گويد جمهوری اسلامی ايران سال گذشته پس از بالا گرفتن تنش ها با کشورهای اروپايی و امريکا بر سر برنامه هسته ای اش، دست به انجام سه مانور نظامی گسترده زد.


در ماه آبان جمهوری اسلامی چندين موشک از جمله موشک شهاب ۳ را آزمايش کرد. گفته می شود برد اين موشک تا کشور اسراييل می رسد. جمهوری اسلامی هدف از اين رزمايش را توقف نقش قدرت های جهان در منطقه خليج فارس ذکر کرده بود.


XS
SM
MD
LG