لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۱

ده ها تن در انفجارهای شهرک صدر در بغداد کشته شدند


پليس و منابع بيمارستانی عراق گفته اند که روز شنبه ۳۰ شهريور در سه انفجار در يک مراسم عزاداری در شهرک شيعه نشين صدر بغداد دست کم ۶۵ تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رويترز، يک مقام پليس عراق گفته است که ابتدا يک دستگاه خودرو بمب گذاری شده نزديک چادری که اين مراسم برگزار می شد، منفجر شد و پس از آن يک عامل انتحاری خودرو خود را در اين مراسم منفجر کرد. پس از اين دو انفجار و زمانی که نيروهای امدادی و انتظامی به محل اين حمله رسيدند يک انفجار ديگر رخ داد.

به گزارش منابع بیمارستانی ۱۲۰ تن در این انفجار مجروح شده اند.

طبق اين گزارش تاکنون هيچ گروهی مسئوليت اين حمله را برعهده نگرفته است.

خبرنگار رويترز که در محل اين انفجار حضور يافته است می گويد، خانواده های قربانيان اين حمله با نيروهای پليس و امدادگر که می کوشيدند آنها را از محل حادثه دور کنند در گير شده اند.

رويترز می گويد، پليس عراق همچنين گفته است که در انفجار يک خودروی بمب گذاری شده ديگر در خيابانی شلوغ در منطقه شيعه نشين اور در شمال بغداد هشت تن کشته شدند.

گزارش ها حاکی است که گروه حکومت اسلامی عراق و شام و ابسته به القاعده و افراطيون سنی طی ماههای اخير تلاش کرده اند تا خشونت بين شيعيان و اهل تسنن را تشديد کنند.

گروه القاعده تاکنون مسئوليت شمار زيادی از حملات و بمب گذاری هاعليه نيروهای دولتی و به ويژه شيعيان را برعهده گرفته است.

به گزارش رويترز در حملات گروه های تندور در ماه اوت در عراق دست کم ۸۰۰ نفر کشته شده اند. اين در حالی است که از آغاز موج تازه خشونت ها در عراق از ماه آوريل تاکنون بيش از ۴۰۰۰ تن کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG