لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۳۲

جوانفکر به علت «عارضه قلبی» در بيمارستان بستری شد


علی اکبر جوانفکر
رییس بيمارستان سجاد تهران گفته است که علی اکبر جوانفکر ، مشاور محمود احمدی‌نژاد و مديرعامل ايرنا، روز پنجشنبه به علت «ناراحتی قلبی» در اين بيمارستان بستری شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، ابوالفضل هاشمی، رييس بيمارستان سجاد تهران، گفته است: علی اکبر جوانفکر «صبح امروز (پنجشنبه) به دنبال استرس روحی دچار علايم بی حالی، عرق سرد و درد جلوی سينه و بازوی چپ شد که اينها از علايم گرفتگی عروق قلب به شمار می رود.»

دکتر محمد کاظم ترقی پزشک معالج علی اکبر جوانفکر نيز گفته است: «آقای جوانفکر بايد امروز (پنجشنبه) و فردا (جمعه) در بخش مراقبت های ويژه بيمارستان سجاد بستری شود و صبح شنبه برای آنژيو گرافی عروق کرونر به بيمارستان جماران منتقل شود.»

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی اکبر جوانفکر صبح پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ در خبرگزاری جمهوری اسلامی دچار ناراحتی قلبی شد که پس از حضور تيم اورژانس و مداوای اوليه به بخش مراقبت های ويژه بيمارستان سجاد منتقل شد.

تلاش ماموران دادستانی تهران برای بازداشت علی اکبر جوانفکر در موسسه مطبوعاتی ايران، ناشر روزنامه ايران، در روز دوشنبه به درگيری کشيده شد و بيش از ۳۰ نفر از کارکنان روزنامه ايران به مدت کوتاهی بازداشت شدند.

گزارش ها حاکی از آن بود که ماموران دادستانی برای بازداشت علی اکبر جوانفکر به روزنامه ايران می روند، اما برخی از کارکنان اين روزنامه مانع بازداشت وی می شوند که اين مقاومت به بروز درگيری در موسسه ايران منجر شد و در جريان آن ماموران از «گاز اشک آور» استفاده می‌کنند و يک نفر نيز مجروح می‌شود.

اين درگيری به دنبال صدور حکم دادگاه مطبوعات در خصوص ويژه نامه خاتون و محکوميت علی اکبر جوانفکر روی داد. آقای جوانفکر به اتهام انتشار برخی از مقالات و تصاوير «خلاف عفت عمومی» در ويژه نامه «خاتون» روزنامه ايران از سوی دادگاه انقلاب به يکسال حبس محکوم شده است. وی همچنين به مدت سه سال از فعاليت مطبوعاتی محروم شده است.

مقامات قضايی روز شنبه نيز روزنامه اعتماد را به دليل انتشار مصاحبه‌ای با علی اکبر جوانفکر به طور موقت توقيف کردند.

انتقاد از نحوه برخورد با جوانفکر

در همین حال، علی مطهری، نماينده اصولگرای مجلس، از نحوه برخورد با علی اکبر جوانفکر و توقيف روزنامه اعتماد انتقاد کرده است.

علی مطهری به «تابناک» گفته است: «به کار بردن خشونت در برابر مقاومت مدير مسئول و ضرب و شتم کارمندان و فحاشی به آنها و بازداشت خبرنگاران، روش درستی نيست؛ البته توقيف وزنامه اعتماد به صرف مصاحبه با آقای جوانفکر هم کار درستی نبود.»

اين نماينده اصولگرا همچنين گفته است: آقای جوانفکر هم نظراتی دارد که معمولا همان نظريات آقای احمدی‌نژاد است.

وی اضافه کرده است: «ايشان هم بايد آزاد باشد که حرف خود را بزند. اگر توقيف روزنامه اعتماد، دليل ديگری داشته، پس چرا پيش از اين کاری نشده است؟ و در اين صورت، باز هم چرا صبر نکردند تا هیأت نظارت بر مطبوعات اين کار را انجام دهد؟ چرا دادستانی عجله می‌کند؟ چرا می‌گويند مسأله امنيتی بوده و ورود کرده‌اند؟»

علی مطهری با اشاره به اين که «قوه قضائيه و نيروی انتظامی بايد پاسخگو باشند،» اضافه کرده است: «آقای جوانفکر و همکاران وی اگر زمانی که با معترضان انتخابات با خشونت برخورد می‌شد، اعتراض می‌کردند، اين بلا به سرشان نمی‌آمد.»

اشاره علی مطهری به اعتراضات و نا آرامی‌های پس انتخابات رياست جمهوری سال ۱۳۸۸ است که تهران و برخی از شهرهای ايران ماه‌ها شاهد تظاهرات اعتراضی بودند و به گفته مقام‌های انتظامی هزاران نفر در جريان اين اعتراضات بازداشت شدند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG