لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۴۸

شکايت «کی اف سی» از يک شرکت ايرانی


شرکت«يام» صاحب اغذيه فروشی زنجيره ای «کی اف سی» در بيانيه ای ضمن تکذيب افتتاح هرگونه شعبه ای از رستوران‌های خود در ايران گفته است، عليه شرکت و افرادی که از نام و نشان اين شرکت در ايران سوء استفاده کرده اند، دست به اقدام قانونی زده است.

رسانه ها در ايران روز جمعه گزارش داده بودند که نخستين شعبه رستوران زنجيره‌ای آمريکايی «کی اف سی» در ايران به صورت رسمی راه‌اندازی شد و مدير آن در ايران اعلام کرده بود که طی پنج سال اين رستوران «۵۰۰ شعبه» در ايران خواهد زد.

شرکت «يام» در بيانيه خود تصريح کرده است:«ما برنامه و طرحی برای افتتاح شعبه ای از رستوران کی اف سی در ايران نداريم.»

در اين بيانيه همچنين آمده است:«ما شکايت قانونی عليه شرکت و افرادی که مدعی اند حق افتتاح رستوران کی اف سی در ايران را دارند، انجام داده ايم.»

اميرحسين عليزاده، مدير شرکت «کيهان افتخار سينا» و مالک رستوران‌های «کی‌ اف ‌سی» در ايران، در مراسم گشايش نخستين شعبه اين رستوران آمريکايی در کرج، از تلاش و رايزنی «پنج ساله» برای بازگشايی «کی اف سی» در ايران خبر داده و گفته بود که در فاز اول گشايش شعبه‌های اين رستوران، «حداقل برای ۲۰ هزار نفر شغل ايجاد می‌شود».

پيشتر اعلام شده بود که نام «کی اف سی» از حروف اول نام شرکت «کيهان افتخار سينا» گرفته شده است.

در همين حال «شرکت آفتاب و مهتاب پاريز» نيز در وب سايت خود اعلام کرده است: برند KFC در ايران در انحصار اين شرکت بوده و «هيچ شرکتی نمی‎تواند از آن استفاده کند. شرکت هايی در ايران برای سوءاستفاده از KFC تأسيس شده و قصد دارد رستوران‎‎های زنجيره‎ای تأسيس کند در حالی‎که مجوز ندارند و ما هيچ مسئوليتی درباره کلاهبرداری احتمالی آن‎ها نداريم. »

رستوران آمريکايی کی اف سی با نام کامل «مرغ سوخاری کنتاکی»، مجموعه‌ای از رستوران‌های زنجيره‌ای آمريکايی است که ايده تأسيس آن از سوی هارلند سندرز مطرح شد.

آقای سندرز که گفته می‌شود برای پخت مرغ سوخاری از دستور العمل منحصر به فردی استفاده می‌‌کرد، سال ۱۹۳۰ نخستين غذاخوری را در کنتاکی آمريکا با نام «سندرز» افتتاح کرد و اوايل دهه پنجاه نخستين رستوران زنجيره‌ای مرغ سوخاری «کی اف سی» را در ايالت يوتا تأسيس کرد.

با اين‌حال مدير «کی اف سی» در ايران تأکيد دارد که «کی اف سی» ايران، يک رستوران آمريکايی نيست.

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG