لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۴۳

مهدی هاشمی پس از بازگشت به ايران، به «دادسرا احضار » شد


مهدی هاشمی در فرودگاه امام خمینی تهران
گزارش ها حاکی است که مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، شامگاه روز يکشنبه با پرواز دبی- تهران وارد فرودگاه امام خمينی تهران شد و نماينده دادستانی در فرودگاه برگه احضاريه به دادسرا را به وی ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری کار ايران، ايلنا، محمود عليزاده طباطبايی، وکيل مهدی هاشمی گفت که علت حضور نماينده دادستان در فرودگاه ابلاغ برگه احضاريه به موکلش بوده است.
.
محمود عليزاده طباطبايی گفت: مهدی هاشمی هيچ مشکلی برای رفتن به منزل خود ندارد. نماينده دادستان تهران که در فرودگاه امام خمينی حاضر شده بود، با موکلم ديدار و طی آن برگه احضاريه به دادسرا را به وی ابلاغ کرد.

به گفته محمود عليزاده طباطبايی، مهدی هاشمی می بايست ظرف ۲۴ ساعت آينده خود را به دادسرای کارکنان دولت معرفی کند.

محمود عليزاده طباطبايی اضافه کرده است: در احضاريه‌ای که به موکل من ابلاغ شده است بدون اشاره به اتهامی از وی خواسته شده برای ارائه پاره‌ای توضيحات در دادسرای کارکنان دولت حاضر شود.

محمود عليزاده طباطبايی همچنين تصريح کرده است که گذر نامه مهدی هاشمی توسط مقامات فرودگاه تهران ضبط نشده است.

غلامحسين محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائيه ايران، پيشتر گفته بود که مهدی هاشمی با اتهاماتی در ارتباط با وقايع پس از انتخابات رياست جمهوری ايران مواجه است.

سخنگوی قوه قضاييه گفته بود:«به محض ورود، با او همانند ساير متهمان برخورد و پرونده اش در دستگاه قضايی رسيدگی می شود.»

در همین زمینه، محسن هاشمی، فرزند بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، نیز گفته است: مهدی وارد تهران شده و مشکلی هم برای او بوجود نيامده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، محسن هاشمی از رسيدن برادر کوچک‌تر خود به تهران خبر داد و گفت تاکنون مشکلی برای مهدی بوجود نيامده و او اکنون در تهران است.

محسن هاشمی اضافه کرده است: مهدی مطمئن شده که با او به عدالت رفتار می‌شود و نگرانی از حضور در دادگاه ندارد.

روز گذشته نيز به انتشار خبر احتمال بازگشت مهدی هاشمی به ايران، «دانشجويان دانشگاههای تهران» برای «مطالبه» محاکمه مهدی هاشمی در فرودگاه امام خمينی تهران تجمع کردند.

خبرگزاری فارس نوشته بود: پس از به زمين نشستن چند هواپيما، خبری از مهدی هاشمی نشد و تجمع کنندگان سالن فرودگاه را ترک کردند.

طبق اين گزارش، تجمع کنندگان با امضای طوماری خواستار برخورد دستگاه قضايی با مهدی هاشمی به دليل نقش وی در اعتراضات سال ۸۸ شده اند.

اين در حالی است که روز گذشته ماموران دادستان تهران فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی، را جهت اجرای حکم محکوميت شش ماهه اش» بازداشت و به زندان اوين منتقل کردند.

فائزه هاشمی سال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «فعاليت تبليغی عليه نظام» به شش ماه حبس و پنج سال محروميت از فعاليت‌های سياسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG