لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۳

هشدار مجاهدين انقلاب درباره پیامد تبدیل صداوسیما به «کیهان تصویری»


سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی با انتقاد از پخش برنامه‌ای از شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی نسبت به پيامدهای انسداد مجاری اطلاع‌رسانی در ايران و همچنين محکوم کردن يک‌جانبه منتقدان در تلويزيون دولتی ایران هشدار داده است.

سازمان مجاهدين انقلاب، از گروه‌های اصلاح‌طلب ایران، می‌گويد در برنامه «۲۰:۳۰» شبکه دوم تلویزیون دولتی ایران در تاريخ شانزدهم خردادماه درباره سوابق محسن سازگارا، فعال سياسی که هم اکنون در آمريکا به سر می‌برد، «بدون اشاره به اين که نام‌برده از بنيانگذاران سپاه پاسداران بوده وی را عضو اين سازمان [مجاهدین انقلاب] معرفی کرده است».

سازمان مجاهدين انقلاب اضافه کرده است: «به اين بهانه نشان سازمان و عکس دسته‌جمعی اعضای شورای مرکزی را بی هيچ ربطی به موضوع نمايش می‌دهد تا در ذهن مخاطب، سازگارا عضوی در اين جمع تلقی گردد.»

سازمان مجاهدين انقلاب در بیانیه خود اعلام کرده است که محسن سازگارا «هيچ وقت عضو و يا مرتبط با اين تشکل نبوده است».

اين سازمان اصلاح‌طلب سپس در بيانيه خود از رويکرد جمهوری اسلامی در قبال مسدود کردن مجاری اطلاع‌رسانی انتقاد کرده و هشدار داده است که اين روند «گسست در انسجام احتماعی را بيشتر می‌کند».

سازمان مجاهدين انقلاب نوشته است: «با مسدود کردن همه مجاری اطلاع‌رسانی و محاکمه و محکوم کردن يک‌جانبه منتقدان،... و با تبديل نهادی که بنا بود رسانه ملی باشد به کيهان تصويری بی‌اخلاق نه تنها به شاهد مقصود دست نخواهند يافت، بلکه بيش از پيش شکاف دولت و ملت را تعميق و گسست در انسجام اجتماعی را نيز بيشتر و بی‌اعتمادی عمومی را عميق‌تر خواهند کرد.»

سازمان مجاهدين انقلاب همچنين نوشته است: «بی‌تعهدترين جريان سياسی کشور نسبت به آموزه‌های اسلامی _ اخلاقی، بی‌اعتناترين جريان اجرايی کشور به منافع ملی در عرصه پـرتـهديد جـهانی و بی‌هويت‌ترين گروه نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی سال ۵۷ ملت ايران، يعنی انحصارطلبان، با آگاهی از اين نکته که هويت دينی و استقلال از دخالت بيگانگان نقش پررنگی در هويت ملی ايرانيان دارد، تمام هم خويش را معطوف آن کرده است که اساساً‌ مفهوم منتقد را مترادف با وابـسته بـه بيگانه و بی‌دين تعريف نمايد و اين تعريف را به هر شکل به مخاطبان خود بقبولاند.»

تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی از زمان آغاز حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری در خردادماه ۱۳۸۸ به طور گسترده برنامه‌هايی را عليه معترضان به نتيجه انتخابات پخش کرده است.

در همين زمينه، برنامه خبری «۲۰:۳۰» شبکه دوم در تاريخ پنج‌شنبه ۲۰ خردادماه فيلم مستندی را درباره شيرين عبادی، برنده جايزه صلح نوبل و فعال حقوق بشر، پخش کرد.

در اين فيلم، جواد توسليان، همسر ۷۵ ساله شيرين عبادی، به شرح برخی از اتفاقات زندگی خصوصی خود پرداخته و مسائلی را درباره همسرش مطرح می‌کند.

اين در حالی است که شيرين عبادی پس از ضبط مدال نوبل خود گفته بود که دولت محمود احمدی‌نژاد اعضای خانواده او را به منظور وادار ساختن وی به پايان بخشيدن به فعاليت‌هايش تحت فشار قرار داده است.

خانم عبادی در گفت‌وگو با راديوفردا تصريح کرده بود که همسرش «کاری به سياست ندارد».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG