لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۳۵

کشف یازده گونه جدید جانوری و گیاهی در ویتنام


طول ماری که در ميان جانوران تازه کشف شده است می تواند تاحدود ۸۰ سانتی متر باشد؛ در حاليکه به دور سر اين مار نواری سفيد و زرد نقش بسته و روی بدنش با نقطه های قرمز رنگ مزين شده است

محققان «صندوق جهانی طبيعت» روز چهارشنبه ۲۶ سپتامبر اعلام کردند که يازده گونه جديد جانوری و گياهی شامل يک نوع مار، دو پروانه و پنج گونه جديد ارکيده در ويتنام کشف شده است .


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس اين موجودات جديد در منطقه ای دورافتاده به نام «مسير سبز» در استان «تاو تين هاو» در مرکز ويتنام يافت شده اند .


مدير فنی« صندوق جهانی طبيعت» با اعلام اين خبر گفته است که«گونه های جديد جانوری را تنها در محوطه هايی خيلی ويژه می توان يافت که «مسير سبز» يکی از آنهاست.»


مدير فنی« صندوق جهانی طبيعت»می گوید «گونه های جديد جانوری را تنها در محوطه هايی خيلی ويژه می توان يافت که «مسير سبز» در مرکز ویتنام يکی از آنهاست.»

طول ماری که در ميان جانوران تازه کشف شده است می تواند تاحدود ۸۰ سانتی متر باشد؛ در حاليکه به دور سر اين مار نواری سفيد و زرد نقش بسته و روی بدنش با نقطه های قرمز رنگ مزين شده است .


از ميان دو پروانه ای که به تازگی در اين منطقه کشف شده است، ويژگی يکی از آنها به گونه ايست که به صورت موشکی از زمين به آسمان پرواز می کند و بسيار سريع است .


به گفته محققان از سال ۱۹۹۶ هشت نوع پروانه جديد در منطقه «تاو تين هاو»ويتنام کشف شده است .


«صندوق جهانی طبيعت» در مورد گونه های جديد ارکيده کشف شده گفته است که آنها به صورتی استثنايی بی رنگ هستند .


به گفته دانشمندان تمامی گونه های گياهی و جانوری کشف شده تنها امکان بقا و حيات در جنگل های خاص ويتنام را دارند .


XS
SM
MD
LG