لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۵۰

بازگشت خوش يمن علی کريمی برای پرسپوليس


از هفته سی و يکم ليگ برتر فوتبال ايران، عصر يکشنبه فقط يک مسابقه برگزار شد و پرسپوليس در ورزشگاه آزادی با نتيجه ۲-۱ مقابل پيکان به پيروزی رسيد.

در اين بازی که ۱۲ هزار تماشاگر داشت حسين ماهينی سه اخطاره بود. مهرداد پولادی و سيدجلال حسينی هم به صلاحديد گل محمدی به خاطر همراهی تيم ملی در کويت، استراحت کردند تا در جام حذفی با آمادگی کامل مقابل داماش گيلان به ميدان برومد. غلامرضا رضايی نيز به خاطر مصدوميت در فهرست تيمش نبود.

کيوان وحدانی در دقيقه ۵۸ برای پيکان گل زد. او از غلفت مدافعان پرسپوليس استفاده کرد و دروازه نيلسون را گشود. پيکان با وجود سرمربی با تجربه ای به نام فيروز کريمی و بازيکنان مجربی چون فابيو کارواليو، جلال کاملی مفرد، محمدرضا طهماسبی، ايمان مبعلی، داود حقی و حکيم نثاری نتوانست گل برتری خود را حفظ کند. ميلاد زنيدپور نيز در دقايق کوتاهی که بازی کرد، يک موقعيت ايده آل خلق کرد اما توپ وارد دروازه نشد.

کريم انصاريفرد در دقيقه ۷۲ از داخل محوطه جريمه گل مساوی را زد. ضربه آخر مهاجم پرسپوليس با برخورد به مدافع پيکان، درون دروازه غلتيد. در دقيقه ۷۸ نيز محمد نوری روی توپ ارسالی از نقطه کرنر، با ضربه سر گل دوم سرخپوشان را به ثمر رساند.

در اين بازی علی کريمی پس از پنح ماه، در ديداری رسمی برای پرسپوليس به زمين رفت. او آبان ۹۱ در در نيمه اول بازی دوستانه تيم ملی ايران مقابل تاجيکستان دچار مصدوميت شد. چند هفته بعد به ميدان بازگشت اما اين بار در يک بازی دوستانه برای پرسپوليس مجدداً آسيب ديد.

وقتی کريمی مقابل پيکان به ميدان آمد، تيمش با يک گل عقب بود. او در حالی وارد زمين شد که تماشاگران از ابتدای بازی تشويقش مي کردند. با ورود کريمی و شدت گرفتن حملات پرسپوليس، اين تيم از شکست «پيروزی»‌ساخت.

پرسپوليس با اين برد ۴۶ امتيازی شد و در رده ششم باقی ماند. پيکان ۲۴ امتيازی نيز همچنان در رده شانزدهم است و در فاصله سه بازی تا پايان ليگ، سقوطش به دسته اول فوتبال ايران تقريباً مسجل شده.

در اولين ديدار هفته نيز تراکتورسازی با همين نتيجه داماش گيلان را شکست داده بود. ساير ديدارهای اين هفته روزهای جمعه و شنبه برگزار ميشود.

در ترکيب پرسپوليس نيلسون، عليرضا نورمحمدی، محسن بنگر، محمد خانزاده (۶۹- علی کريمی)، اميرحسين فشنگچی، ميثم نقيزاده، محمد نوری، ولادتکو گروژدانوفسکی، مارکو پروويچ (۶۳- هادی نوروزی) محمد قاضی (۸۹- عادل کلاه کج) و کريم انصاريفرد به ميدان رفتند.

سرمربی پرسپوليس در نشست خبری بعد از بازی، با ابراز رضايت از عملکرد بازيکنان تعويضي اش گفت: «علی کريمی شرايط ۹۰ دقيقه بازی را ندارد، نميتوان ريسک کرد و به او فشار زيادی آورد. به کريمی در ادامه بازيها نياز داريم.»

سرمربی پيکان که بيانی طنز آميز دارد، پس از شکست تيمش مدعی شد که پيکان پيروز شده و با کسب سه امتياز سرنوشت ساز اين ديدار، به بقا در ليگ برتر اميدوار شده است!

او در پاسخ به بهت خبرنگاران گفت: با سازمان ليگ صحبت کرديم تا گلهايی که کاملی مفرد به خودمان ميزند، از اين به بعد به سود خودمان حساب شود. با سازمان ليگ به توافق رسيديم و بنابراين ما پيروز هستيم. جلال کاملی مفرد تلاش زيادی کرد تا توپی که به بيرون ميرفت را وارد دروازه مان کند، پس بايد از او تشکر کرد!

فيروز کريمی در پاسخ به اين سوال که چرا مدافعان اميد پيکان را به ليست تيمش اضافه نميکند، گفت: «تيم بسته شده و نميتوانستيم بازيکن ديگری اضافه کنيم. متاسفانه جای خالی باقی نمانده که بتوانيم بازيکن نوجوان، نونهال، نوزاد يا نطفه را در فهرست تيم قرار بدهيم.»

سرمربی پيکان درباره تعويض اجباری مهديزاده گفت: او دستش را گرفته و ميگفت خونريزی دارد. ديدم آنقدر دستش را فشار داد تا يک قطره خون بيايد. بعد دستش را گاز گرفت و خون آمد! ناچار، رضا طاهری را جايگزين کردم.
XS
SM
MD
LG