لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۱۶

امير قلعه نويی سرمربی استقلال شد


سرمربی تيم فوتبال تراکتورسازی تبريز با تيم استقلال تهران به توافق رسيد تا در فصل آينده، روی نيمکت اين تيم بنشيند.

امير قلعه نويی در نخستين اظهار نظر پيرامون بازگشت به تيم سابقش گفت: «وقتی نام استقلال و پای اعتبار اين باشگاه در ميان باشد، ديگر درنگ جايز نيست. ضمن اينکه هرگز نمی‌توانم به استقلال و هوادارانش نه بگويم.»

جواد زرينچه عضو هيات مديره اين باشگاه از سردار شهرياری مديرعامل سابق باشگاه صبا قم، کردنوری سرپرست استقلال در دهه ۶۰، اميدوار رضايی که از راهيابی به مجلس نهم بازمانده و فتح‌الله‌زاده مديرعامل فعلی، به عنوان گزينه های پست مديرعاملی باشگاه استقلال نام برده است.

امير قلعه نويی که پر افتخارترين سرمربی در تاريخ ۱۱ ساله ليگ برتر ايران است، تراکتورسازی را به مقام نايب قهرمانی رساند و سهميه حضور در مرحله حذفی ليگ قهرمانان آسيا را نيز برای اين تيم کسب کرد.

هر دو عنوان قهرمانی آبی پوشان در ليگ برتر با سرمربی‌گری او رقم خورده است و يک مقام سومی نيز با استقلال به دست آورده. دو قهرمانی و يک نايب قهرمانی در جام حذفی نيز حاصل دوران حضورش در استقلال است.

از علی دايی و کلاوس تاپ مولر آلمانی به عنوان جدی ترين گزينه‌ های هدايت تراکتورسازی در فصل آينده نام برده شده. همزمان برخی رسانه های ترکيه ای از احتمال بازگشت مصطفی دنيزلی سرمربی پرسپوليس به استانبول برای هدايت تيم بشيکتاش خبر داده اند.

اعضای حاضر در جلسه هيات مديره باشگاه استقلال پس از بحث پيرامون برنامه های ارائه شده از سوی کانديداهای سرمربيگری، با رای خود امير قلعه‌نويی را به عنوان سرمربی جديد اين تيم انتخاب کردند و به دوران فعاليت پرويز مظلومی در اين تيم خاتمه دادند.

نشست فوق‌العاده هيات مديره باشگاه، در محل وزارت ورزش و امور جوانان برگزار شد و امير قلعه‌نويی نيز با حضور در جلسه برنامه‌هايش را تشريح کرد.

سرمربی جديد استقلال به دعوت احمد رسولی نژاد رييس هيات مديره باشگاه در اين نشست حضور پيدا کرده بود.

رييس هيات مديره استقلال در اين باره گفت؛ به امير قلعه‌نويی اختيار تام داده اند تا فصل آينده تيمی قدرتمند را تدارک ببيند. قلعه‌نويی پس از دو بار قهرمانی با استقلال و طی سه فصل دوری از اين تيم، دو بار با سپاهان اصفهان عنوان قهرمانی ليگ برتر را کسب کرد و با تراکتورسازی نيز نايب قهرمان شد.

جدايی ستاره های استقلال؟

ميشائيل هنکه دستيار آلمانی مظلومی در سمت خود ابقا شده و فصل آينده در کنار قلعه‌نويی خواهد بود.

علی فتح‌الله‌زاده پيش از سفر به ترکيه، در برنامه زنده شبکه دوم صداوسيما و در حالی که مشغول پاسخگويی به سوالات بود ناگهان منقلب شد و گريست. او اين واکنش را در پاسخ به سوالی در اين‌باره که آيا اگر او را ابقا کنند در پست خودش می‌ماند، گفت:‌ «بايد از من دلجويی بشود. مديری مثل من را بايد روی چشمشان بگذارند.»

حالا به نظر می رسد نه تنها دلجويی در کار نخواهد بود، بلکه فتح الله زاده نيز احتمالاً مثل مظلومی، ناخواسته از استقلال جدا می شود.

در پی بازگشت قلعه نويی به استقلال، برخی ستاره های اين باشگاه در آستانه جدايی قرار گرفته اند.

مجتبی جباری که در جريان ديدار استقلال و تراکتورسازی در تبريز، با قلعه نويی درگير شده بود، پس از هفت سال از تيمش جدا خواهد شد.

جباری از محبوب ترين بازيکنان آبی پوشان است و طبق مذاکرات جلسه هيات مديره، استقلال برای پر کردن جای خالی او قصد دارد محمدرضا خلعتبری را از ليگ امارات به ايران برگرداند.

مهدی رحمتی نيز پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل نسف‌قارشی ازبکستان گفته بود: «آقايانی که می‌خواهيد به استقلال برگرديد، از پوشيدن لباس ناصر حجازی در فينال جام حذفی ناراحتيد و زورتان آمد، شما آتش گرفتيد اما من سربلند بودم. اين قدر پيغام و پسغام ندهيد، دو ماه ديگر قرارداد دارم و مطمئن باشيد بعد از قراردادم يک روز هم در استقلال نمی‌مانم.»

در طرف مقابل گفته می شود برخی بازيکنان سابق استقلال از جمله اميرحسين صادقی و احتمالاً سياوش اکبرپور که با قلعه نويی به تراکتورسازی رفته بودند، به اين تيم بازخواهند گشت.
XS
SM
MD
LG