لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۴۸

درقلمرو ادب


محبوبه میر قدیری ، نویسنده و برنده جایزه کتاب سال "مهرگان ادب"

در برنامه درقلمرو ادب، امیر آرمین در گفت وگو با محبوبه میر قدیری ، نویسنده و و برنده جایزه کتاب سال "مهرگان ادب"، به بررسی جدیدترین رمان این نویسنده پرداخته است. همچنین شهناز کامل زاده گزارشی از نشست ادیبان ایران، افغانستان و تاجیکستان در شهر دوشنبه ارایه می کند.


در گفت وگو با محبوبه میر قدیری ، نویسنده ودبیر دبیرستان های اراک، از او خواسته شد تا در باره عشق ممنوع مطرح شده دررمان " ودیگران" بیشتر توضیح بدهد.


محبوبه میر قدیری می گوید ویژگی بارز این رمان، نگاه تازه به مساله عشق در جامعه است . موضوع داستان در باره عشق دختری به یک مرد زن دار در فضای سال های اول انقلاب و درگیر ی های سیاسی است.


دختر ناتوان از بازگو کردن عشق نهانی خود با این مرد است. تنها این نزدیک ترین دوست او که می تواند رازدارش باشد. دوستی که درگیر ی عشقی شبیه به دختر قهرمان داستان دارد.


تاجیکان در مسیر تاریخ


در نشست ادبی که در شهر دوشنبه ، پایتخت تاجیکستان، برگزار شد کتاب "تاجیکان در مسیر تاریخ" اثر میرزا شکورزاده مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست ادیبان ایران ،افغانستان و تاجیکستان دیدگاه های خود را در باره این کتاب بیان کردند.شهناز کامل زاده گزارشی از این نشست ارایه کرده است . وی همچنین در گفت و گویی با میرزا شکورزاده، نویسنده کتاب، به ارزیابی این اثر پرداخته است .XS
SM
MD
LG