لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۱۳

دستگيری ۱۷۰ مظنون به تروريسم در عربستان


وزارت کشورعربستان سعودی می گوید پليس مبلغ بيست ميليون ريال عربستان سعودی، معادل پنج و نيم ميليون دلار، از اين افراد ضبط کرده است

وزارت کشورعربستان سعودی روز جمعه بيست و هفتم آوريل اعلام کرد صد و هفتاد نفر را به ظن دست داشتن در عمليات تروريستی دستگير کرده است.


ژنرال منصور الترکی سخنگوی وزارت کشورعربستان گفت اين شبکه تروريستی در قالب هفت کميته زيرزمينی در بخش‌های مختلف عملياتی و آموزشی اقدامات تروريستی را در داخل و خارج کشور برنامه‌ريزی و به مرحله اجرا در می‌آورد.


وزارت کشورعربستان سعودی در بيانيه ای که از تلويزيون دولتی اين کشور خوانده شد، تصريح کرد پليس مبلغ بيست ميليون ريال عربستان سعودی، معادل پنج و نيم ميليون دلار، از اين افراد ضبط کرده است.


به گفته وزارت کشورعربستان سعودی در ميان دستگير شدگان علاوه بر شهروندان عربستانی، برخی افراد با تابعيت خارجی نيز ديده می شود.


در اين بيانيه تصريح شده که برخی از مظنونان آموزش استفاده از سلاح را آغاز کرده بودند و برخی به کشورهای ديگر اعزام شده بودند تا به آموزش خلبانی بپردازند و برای عمليات تروريستی در داخل عربستان سعودی آماده شوند.


وزارت کشور عربستان سعودی افزوده است که شخصيت های برجسته، تاسيسات نفتی و پايگاه های نظامی در داخل و خارج جزو هدف های اين افراد بوده است.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، عربستان سعودی بزرگترين صادرکننده نفت جهان با بيش از ۷ ميليون بشکه در روز است. اين کشور نزديک به يک چهارم از ذخاير نفت جهان را دراختيار دارد.


تلويزيون دولتی عربستان سعود تصاوير سلاح ها و مهمات ضبط شده را نمايش داد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG